Newsello.pl

365 dni z Ewą Chodakowską - planner na rok 2018

Inspiracja, motywacja i zdrowie przez cały rok w nowym kalendarzu słynnej trenerki!
365 dni z Ewą Chodakowską
365 dni z Ewą Chodakowską

Ewa Chodakowska, najpopularniejsza trenerka w Polsce, co dnia inspiruje i podpowiada jak być lepszą wersją siebie. Na przyszły rok wyznacza kolejne, ambitne kierunki, a do ich realizacji zachęca wszystkich, którzy lubią być dodatkowo zmotywowani. Dlatego już teraz przygotowała „Planner 2018. 365 dni z Ewą Chodakowską” (Edipresse Książki, premiera 30 sierpnia).

Początek roku to przełomowy czas. Większość z nas planuje wówczas wyzwania na nadchodzące miesiące – niekiedy to realizacja wielkich marzeń, nowych postanowień lub podjęcie ważnych decyzji, czasem to wprowadzenie zupełnie zwykłych zmian, z którymi nosiliśmy się od dłuższego czasu. Ewa Chodakowska nie lubi marnować czasu, a już z pewnością nie brakuje jej motywacji do ciężkiej pracy, co udowadnia codziennie. W swoim roczniku namawia wszystkich do postawienia sobie nowych celów i przekonuje, że siła do ich realizacji drzemie w każdym z nas.

"Drzemie w Tobie siła, z której musisz korzystać. Zbierz się na odwagę i zmień to, co konieczne. Zrób to teraz ze mną. Pomogę Ci uporządkować Twoje myśli i Twój dzień. To właśnie taka mała zmiana rodzi wielki sukces. Wiem, co mówię, bo wszystko, czym się z Tobą tutaj dzielę, przetestowałam na sobie. To będzie Twój rok! Do dzieła!"

„Planner 2018. 365 dni z Ewą Chodakowską” to z jednej strony praktyczny kalendarz, z drugiej zaś inspirujący przewodnik, który pomoże w osiągnięciu upragnionego celu. Zawiera wszystkie niezbędne w kalendarzu dane: kalendarium, informację o imieninach i ważniejszych świętach, miejsce na bieżące oraz codzienne notatki. Każdy miesiąc jest zaznaczony osobnym kolorem. Na pierwszych stronach użytkownik znajdzie oczywiście miejsce na cele na najbliższy rok, zaś na końcu przewidziane są dodatkowe strony na notatki. Od innych kalendarzy odróżnia go jednak to, że słynna trenerka, zawarła w nim liczne, motywujące przemyślenia, ciekawostki dietetyczne, przepisy na pyszne i zdrowe sałatki oraz przekąski, a także propozycje tras treningowych.

"Dobre rzeczy przytrafiają się tym, którzy w siebie wierzą. Jeszcze lepsze tym, którzy są cierpliwi".

W kalendarzu poza tradycyjnymi świętami takimi jak Wielkanoc są zaznaczone inne daty, np. Międzynarodowy Dzień Owoców (1 lipca), Międzynarodowy Dzień Czekolady (12 kwietnia) czy Światowy Dzień Budyniu (31 marca). Przy okazji Tłustego Czwartku, Ewa Chodakowska podpowiada, że aby spalić jednego pączka trzeba przez 2 godziny czytać na głos lub przez 40 minut pływać żabką. Tego wyjątkowego dnia można sobie pozwolić na nieco słodyczy pod warunkiem spalenia dodatkowych kalorii. Innego dnia podpowiada, że pół godziny tańca to 183 kcal., wchodzenie po schodach przez godzinę to aż 948 kcal., 15 minut śmiechu wystarcza do spalenia 50 kcal., a 450 kcal. spalamy podczas 8 godzin snu! Okazuje się więc, że nie trzeba mieć wykupionego karnetu na siłownię, by świadomie wkomponować ruch i fitness w rutynę dnia. Bo jak zaznacza Ewa: "Plan to podstawa. Bez niego zmniejszasz swoją szansę na sukces".

W innym miejscu kalendarza motywuje do zmiany, która nie musi oznaczać rewolucji: "Zmień nastawienie! Bo trening to nie przymus, a zdrowe odżywianie to nie restrykcyjna dieta. Jeżeli to zrozumiesz, to połowa drogi za Tobą".

Wśród 12 unikalnych tras biegowych i nordic walking, które w swoim kalendarzu proponuje trenerka, jest między innymi szlak położony w Świeradowie-Zdroju w woj. dolnośląskim. Trasa o średnim poziomie trudności liczy 20 km. Poza jej przebiegiem, przybliżonym czasem pokonania i liczbą spalonych kalorii podane są też główne atrakcje tego miejsca – autorka pokazuje, jak przyjemne można połączyć z pożytecznym, jest to nie tylko propozycja na trening w nowym otoczeniu, ale też na ciekawą wycieczkę.

Wszystkie te informacje mogą być cenne nie tylko dla fanek Ewy Chodakowskiej, ale dla też każdej osoby, która pragnie rozpocząć i prowadzić zdrowy styl życia. Podczas codziennego używania, kalendarz sam podpowiada pomysły na zdrowe i łatwe dania czy proste aktywności, które wprowadzone zgodnie z radami autorki mogą pod koniec roku przynieść niespodziewany efekt.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

myszojeleń (materiały prasowe)

Nowy myszojeleń w łódzkim Zoo

Newsy
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 13:24
W łódzkim Zoo na świat przyszła samica myszojelenia. Urodziła się 23 lutego 2021.

Zobacz również