Newsello.pl

CreativeMorningsWRO – czerwcowe picie kawy i rozmowy o sztuce

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na temat spotkania, jakie czeka na Was w połowie czerwca! Jeden z założycieli Etno Café podzieli się z wami sekretami na temat kawy oraz roli sztuki i rzemiosła w biznesie.
CreativeMorningsWRO – czerwcowe picie kawy i rozmowy o sztuce [fot. Etno Café]
CreativeMorningsWRO – czerwcowe picie kawy i rozmowy o sztuce [fot. Etno Café]

Aromat świeżo palonej kawy na plaży nad Odrą w piątkowy poranek? W ten właśnie sposób CreativeMornings obudzi wrocławian 15 czerwca w ZaZoo Beach Bar. Gościem kolejnego kreatywnego spotkania będzie Łukasz Mrowiński, jeden z założycieli Etno Café, który opowie o rzemiośle parzenia kawy.

Edycja czerwcowa

Kiedyś była traktowana jako towar luksusowy, dostępny wyłącznie dla bogatych elit, dziś staje się nieodłącznym towarzyszem spotkań oraz elementem codziennego rytuału. Kultura picia kawy stała się powszechnym fenomenem – w ciągu ostatnich 10 lat spożycie tego napoju w Polsce wzrosło o ponad 80%. Według badań Food Research Institute, kawę pije regularnie 70% osób, a połowa z nas przyznaje, że rozpoczyna od niej każdy dzień.

Od 10 lat kawa towarzyszy również śniadaniom CreativeMornings odbywającym się na całym świecie. We Wrocławiu energii uczestnikom dodaje Etno Café, które jest partnerem kreatywnych poranków od 2017 roku. Podobno właśnie przy filiżance lub kubku kawy wpada się na najlepsze pomysły. Od jednej z takich rozmów rozpoczęła się historia pewnej polsko-etiopskiej współpracy, która objęła później kolejne kraje.

Łukasz Mrowiński

Hasłem czerwcowego spotkania CreativeMornings będzie Craft (rzemiosło, sztuka), a swoimi inspiracjami podzieli się Łukasz Mrowiński. O sobie mówi, że jest najlepszym specjalistą od kawy wśród prawników w Polsce. Po kilku latach pracy w zawodzie doradcy podatkowego, razem z przyjaciółmi postanowił założyć markę Etno Café, a wkrótce potem własną palarnię we Wrocławiu. Uczestnikom zdradzi niektóre sekrety na temat kawy i tego, jak rzemiosło wpłynęło na rozwój firmy, która poza Wrocławiem otworzyła swoje kawiarnie także w Warszawie, Poznaniu, Szczecinie, Lesznie i Gdańsku. Piątkowe spotkanie po raz pierwszy na plaży będzie dla uczestników zachętą do poszukiwania własnej drogi i odkrywania ulubionych, rzemieślniczych smaków.

Szczegóły wydarzenia

Agenda na 15 czerwca 2018 r. (piątek):

  • 08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
  • 09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
  • 09:10 – 09:30 – wystąpienie Łukasza Mrowińskiego
  • 09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)

Jak wziąć udział?

  • Miejsce: ZaZoo Beach Bar, Wybrzeże Wyspiańskiego 39E, 50-370 Wrocław
  • Zapisy internetowe ruszają w poniedziałek 11 czerwca o godz. 11.00 na stronie internetowej wydarzenia.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Więcej informacji, oraz zapisy na wydarzenie, do znalezienia na oficjalnej stronie internetowej inicjatywy CreativeMornings.

Serdecznie zapraszamy!

fot. materiały prasowe / Hemali Vadalia

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również