Newsello.pl

Dlaczego warto wymienić walutę do końca marca?

W tym tygodniu analitycy i traderzy czekają na informacje z amerykańskiego rynku pracy, które mogą znacząco zmienić układ sił na rynku walutowym. Czynników wpływających na kurs walut jest wiele. Jak wybrać najlepszy moment na wymianę i na co zwracać uwagę?
Dlaczego warto wymienić walutę do końca marca?
Dlaczego warto wymienić walutę do końca marca?

Oprócz danych z amerykańskiego rynku pracy w piątek 1 kwietnia opublikowane zostaną odczyty z wskaźnika PMI z Chin oraz kilku krajów europejskich, w tym z Polski. Nie należy się jednak spodziewać, że te dane będą miały taką samą siłę oddziaływania jak informacje z USA.

5 najważniejszych walut - na co zwrócić uwagę w tym tygodniu
CHFPLN – kurs tej pary walutowej utrzymuje się w okolicach średniego kursu z ostatniego roku, czyli 3,9171. Taki średni poziom frank szwajcarski osiągnął po interwencji 15 stycznia 2015 roku; powinien to być wyznacznik dla osób, które zamierzają zakupić walutę choćby na spłatę kredytu. Kluczowym poziomem, w którym możemy doszukiwać niższych wartości pary CHFPLN to poziom w okolicach 3,8925, który w ostatnich tygodniach stanowi silne wsparcie i który mógłby otworzyć drogę w okolicę 3,85. Z drugiej strony kurs 3,92 może być pierwszym sygnałem trendu zwyżkowego.

USDPLN – na wykresie dolara amerykańskiego 10 marca 2016 zaczęła realizować się tak zwana formacja ramion i głowy, której potencjalny zasięg pokrywa się z ograniczeniami konsolidacji z sierpnia-września 2015, czyli 3,68PLN. Należy jednak pamiętać, że w przypadku dolara dużo do powiedzenia ma bank centralny. Możliwa podwyżka stóp procentowych w kwietniu może zatrzymać trend spadkowy. Sygnałem do dalszych spadków będzie przebicie poziomu 3,77.

EURPLN – euro jest najsilniejszą walutą spośród wszystkich wymienionych w tej analizie. Taki stan utrzymuje się pomimo informacji deprecjacyjnych, czyli wywołujących tendencję spadkową, do których można zaliczyć ostatnie decyzje Europejskiego Banku Centralnego o zwiększeniu programu luzowania polityki monetarnej. Drogę do spadków może otworzyć przebicie poziomu 4,24, który powinien być kluczowy. Furtką dla wzrostów będzie osiągnięcie poziomów 4,27-4,28.

GBPPLN – funt jest zdecydowanie najsłabszą walutą z całego koszyka. Zaplanowane na czerwiec referendum dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie zapewne kluczowym czynnikiem wpływającym na wycenę i prawdopodobne osłabienie funta. Ograniczeniem spadków może być zrealizowana na tej walucie formacja ramion i głowy, a także poziom wsparcia 5,39 z 2014 roku, które sygnalizują korektę w całym ruchu spadkowym. Przebicie obecnych minimów otwiera drogę w okolicy nawet 5,24.

Robert Galoch, trader Rkantor.com

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również