Newsello.pl

#GivingTuesday: PayPal zwiększy w Polsce darowizny o 50%

Z okazji międzynarodowego dnia dobroczynności Giving Tuesday, globalna platforma płatności przekaże darowiznę w wysokości 50% każdej wpłaty na polskie organizacje charytatywne: Fundację Rak'n'Roll, Schronisko w Korabiewicach Viva!, Siepomaga.pl
Notes zaprojektowany przez Magdę Danaj we współpracy z PayPal
Notes zaprojektowany przez Magdę Danaj we współpracy z PayPal

PayPal wesprze w Polsce inicjatywę Giving Tuesday, obchodzoną na świecie 28 listopada. Firma przekaże dodatkowo 50 procent darowizn wpłaconych przez użytkowników za pośrednictwem PayPal w okresie od dnia 28 listopada do 31 grudnia 2017 r. na rzecz Fundacji Rak’n’Roll i Schroniska w Korabiewicach Viva! oraz do 1 grudnia 2017 r. dla Siepomaga.pl.

W ramach inicjatywy, organizowany jest także konkurs. Każdy, kto umieści inspirującą historię na temat dobroczynności lub pomocy innym na profilu firmy PayPal Polska na Facebook’u, będzie miał szansę wygrać unikalny notes zaprojektowany specjalnie na tę okazję przez twórczynię porysunki.pl - Magdę Danaj, we współpracy z PayPal. Artystka jest znana z prostych prac o życiu, a jej projekty powstawały w kolaboracji z choćby Tygodnikiem Przekrój, Operą Narodową czy Teatrem Wielkim.

Inicjatywa #GivingTuesday zrodziła się w 2012 roku w Nowym Jorku za sprawą organizacji 92nd Street Y, mając na celu zainspirowanie ludzi do przekazywania sobie w okresie świątecznym nie tylko prezentów, ale także pomocy. Inicjatywa posiada swój hashtag #GivingTuesday i funkcjonuje w ponad 70 krajach na całym świecie. W 2016 r., w dniu #GivingTuesday użytkownicy serwisu PayPal na całym świecie przekazali ponad 48 milionów dolarów, co zostało odnotowane jako ŚWIATOWY REKORD GUINESSA, pobijając wcześniejszy rekord z 2015 r. (45,8 miliona dolarów).

- Przekazywanie darowizn jest zazwyczaj bardzo spontaniczne i emocjonalne, dlatego to ważne, aby fundacje dysponowały opcją płatności, która umożliwia szybkie i łatwe przekazywanie środków - powiedział Matt Komorowski, dyrektor zarządzający PayPal na region Europy Środkowo-Wschodniej i Północnej. - Wierzymy, że mała, ale regularna pomoc innym może mieć wielkie znaczenie, dlatego zdecydowaliśmy się dopłacić do donacji przekazanych za pośrednictwem PayPal dodatkowe 50% kwoty.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Opieka nad zwierzętami ma znaczenie! Dowiedz się, jak im pomóc

Ochrona zwierząt ma znaczenie! Dowiedz się, jak im pomóc

Newsy
poniedziałek, 19 lutego 2018, 13:12
Życie i przyszłość człowieka jako gatunku zależy w dużym stopniu od tego jak traktuje on środowisko naturalne, w tym zwierzęta. Dlatego tak ważna jest zarówno zmiana postaw dorosłych, jak też edukacja przyszłych pokoleń.
Costa Coffee w nowoczesnym wydaniu na warszawskim Bemowie! [fot. ip]

Costa Coffee w nowoczesnym wydaniu na warszawskim Bemowie!

Newsy
wtorek, 13 lutego 2018, 10:42
Kawa to dla wielu osób nie tylko sam napój – to też całe spektrum emocji, jakie towarzyszą jej piciu! Dlatego też, po raz kolejny, Costa Coffee wychodzi na przeciw wymaganiom i spełnia oczekiwania najbardziej wymagających miłośników dobrej kawy!

Zobacz również