HP, globalny lider w dziedzinie druku 3D wraz z Deloitte, światowym liderem w dziedzinie usług profesjonalnych oraz cyfrowej transformacji łańcucha dostaw, łączą siły, aby przyspieszyć cyfrową rewolucję w wartym 12 bilionów dolarów globalnym przemyśle wytwórczym.
HP i Deloitte wraz z międzynarodowym ekosystemem partnerów pomogą klientom usprawnić projektowanie produktów, przyspieszyć produkcję, stworzyć bardziej elastyczne łańcuchy dostaw i zoptymalizować cykl produkcyjny.
W drugiej połowie sierpnia br. firmy HP Inc. i Deloitte Consulting LLP poinformowały o współpracy, która ma pomóc w przyspieszeniu cyfrowej transformacji globalnego przemysłu wytwórczego. Obie firmy będą pracować nad wdrażaniem systemów druku 3D firmy HP w dużych środowiskach produkcyjnych. Wykorzystując swoje doświadczenie w zakresie działalności cyfrowej, będą pomagać przedsiębiorstwom przyspieszać projektowanie i produkcję oraz tworzenie bardziej elastycznych łańcuchów produkcji i dostaw, a także zwiększać efektywność całego cyklu produkcyjnego. Może to pomóc w zwiększeniu innowacyjności, przyspieszyć wprowadzanie produktów na rynek, ograniczyć koszty i straty oraz pomóc dużym przedsiębiorstwom efektywniej konkurować w dzisiejszej globalnej gospodarce.
Umowa o współpracy połączy nagradzane rozwiązania i narzędzia Jet Fusion 3D Printing firmy HP, jej szeroki ekosystem partnerów branżowych oraz umiejętność stymulowania przemysłowych transformacji cyfrowych z globalnym zasięgiem firmy Deloitte, jej szerokim doświadczeniem w zakresie operacji cyfrowych i potwierdzonymi osiągnięciami w przekształcaniu łańcuchów dostaw największych światowych firm.
- Rozpoczęła się czwarta rewolucja przemysłowa. Żaden sektor globalnej gospodarki nie przechodzi tak radykalnej transformacji, jak wart 12 bilionów dolarów przemysł wytwórczy – powiedział Dion Weisler, Prezes i Dyrektor Generalny HP Inc. Firmy inwestujące w przekształcenia cyfrowe wyprzedzą konkurentów. - Wykorzystując naszą przełomową technologię druku 3D, wspólnie z Deloitte chcemy pomóc klientom zmienić się i prosperować w tej nowej epoce - dodał.
- Cyfryzacja globalnych operacji i praktyk wytwórczych wpłynie na firmy i klientów na całym świecie, a druk 3D odegra ważną rolę w fundamentalnej zmianie branży produkcyjnej – powiedział Punit Renjen, Globalny Dyrektor Generalny Deloitte. - Współpraca ta wiąże dwie wyjątkowe marki i łączy czołową platformę druku 3D firmy HP z globalnym zasięgiem i doświadczeniem Deloitte w zakresie produkcji cyfrowej - podkreślił.
Szybkość, ekonomiczność, jakość i niezawodność rozwiązań druku 3D firmy HP usprawnia działalność biznesową wielu czołowych globalnych firm, takich jak Grupa BMW, Jabil, Johnson & Johnson, Nike, a także szerokiej gamy biur projektowych w Ameryce Północnej, Europie oraz regionie Azji i Pacyfiku.
- Druk 3D zapewnia swobodę projektową i umożliwia personalizację produktów, jednocześnie zapoczątkowując cyfrowy przewrót, który zmieni łańcuchy dostaw i otworzy drogę do produkcji rozproszonej – powiedział John Dulchinos, Wiceprezes ds. Produkcji Cyfrowej w Jabil. - Jako część tego ekosystemu, Jabil współpracuje z liderami, takimi jak HP i Deloitte, żeby pomóc klientom z różnych branż wykorzystać przełomową technologię HP Multi Jet Fusion do masowej produkcji części wysokiej jakości oraz szybszego wprowadzania innowacji w zakresie druku przestrzennego.
W kompleksowym ekosystemie wytwórczym HP działają liderzy w dziedzinie zarządzania procesami inżynieryjnymi, programistycznymi, korporacyjnymi i produkcyjnymi, tacy jak SAP, Siemens, Autodesk i Materialise, a także członkowie unikatowej, otwartej platformy materiałów 3D, m.in. Arkema, BASF, Evonik, Henkel, Lehman & Voss i Sinopec Yanshan Petrochemical Co.
Dział operacji zaopatrzeniowych i produkcyjnych Deloitte pomaga firmom stosować cyfrowe strategie biznesowe w inicjatywach wytwórczych w celu osiągnięcia doskonałości operacyjnej. Aby pomagać klientom w przyspieszaniu transformacji cyfrowej, firma Deloitte stworzyła ekosystem partnerów cyfrowych, w skład którego wchodzą m.in. Amazon Web Services (AWS), Cloudera, Dassault Systèmes, Google Cloud, SAP i Siemens. Deloitte pomoże organizacjom wykorzystać technologię druku 3D w ich łańcuchach dostaw, co może fundamentalnie zmienić sposób, w jaki funkcjonują organizacje wytwórcze.
- Nowa współpraca wzmacnia relacje, które Siemens zbudował z HP i Deloitte, stwarza także większe możliwości cyfrowej transformacji globalnego przemysłu wytwórczego – powiedział Tony Hemmelgarn, Prezes i Dyrektor Generalny Siemens PLM Software. - Dostrzegamy ogromny potencjał w zintegrowanym projektowaniu produktów, inżynierii i wytwórstwie nowej generacji oraz innowacjach biznesowych, które zwiększają możliwości produkcyjne technologii druku HP Multi Jet Fusion 3D - dodał.
Perspektywa obniżenia kosztów, zwiększenia szybkości i elastyczności produkcji, zminimalizowania granic dystrybucyjnych oraz stworzenia zupełnie nowych rynków na całym świecie oznacza, że druk 3D może wywołać nową globalną rewolucję przemysłową.
- Od dawna współpracujemy zarówno z Deloitte, jak i HP i cieszymy się, widząc, jak synergia ich unikatowych kompetencji prowadzi do popularyzacji druku 3D w różnych branżach – powiedziała dr Tanja Rueckert, Prezes Działu IoT & Digital Supply Chain w SAP SE. - SAP pracuje nad stworzeniem globalnej, skalowalnej i otwartej sieci wytwórczej dla przemysłowego druku 3D w oparciu o SAP Distributed Manufacturing. Przełomowa technologia HP Multi Jet Fusion 3D, specjalistyczna wiedza Deloitte o przemyśle wytwórczym oraz globalna, chmurowa sieć biznesowa SAP już dziś pomagają w cyfrowej transformacji, która zwiększa potencjał, szybkość i jakość wytwarzania rozproszonego.
Współpraca, która rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych i będzie rozszerzana także na inne regiony. Stanowi ona część bieżącej współpracy HP i Deloitte nad przyspieszeniem transformacji cyfrowej w przedsiębiorstwach. Obie firmy będą oferować rozwiązania łączące szerokie kompetencje Deloitte w zakresie przekształceń biznesowych z zarządzanym drukiem HP, usługami device-as-a-service (DaaS), mobilnością korporacyjną oraz ofertą w zakresie cyberbezpieczeństwa.