Newsello.pl

Klocek LEGO jest z nami już 60 lat!

Legendarna zabawka, która wychowała całe pokolenia ludzi na całym świecie, w tym roku zaliczyła 60. rocznicę. Dowiedz się więcej o swoich ulubionych klockach i zobacz specjalne jubileuszowe wideo przygotowane przez LEGO!
Klocek LEGO jest z nami już 60 lat!
Klocek LEGO jest z nami już 60 lat!

60 lat kultowego klocka LEGO!

60 lat temu, dzięki prostemu pomysłowi dodania wypustki do plastikowego klocka, powstała jedna z najbardziej ekscytujących i popularnych zabawek na świecie, z którą praktycznie każdy ma wiele wspaniałych wspomnień – klocki LEGO. Od tej pory, zabawa stała się czystą radością, a budowanie z klocków LEGO daje każdemu dziecku (i nie tylko!) szansę na kreowanie swych własnych, wymyślonych światów i historii.

Zabawę klockami LEGO napędza dziecięca fantazja i ciekawość, a klocek LEGO jest jej „sercem” i najważniejszą częścią. Nieustanne składanie i rozdzielanie elementów LEGO powoduje, że dzieci mogą zbudować wszystko, co tylko sobie wyobrażą. „Ogranicza” ich jedynie wyobraźnia. Zabawa klockami LEGO pomaga małym dzieciom być otwartym oraz odkrywać i rozwijać rozmaite umiejętności, niezbędne w XXI wieku, takie jak kreatywność, współpraca i rozwiązywanie problemów* - mówi Julia Goldin, szef ds. marketingu Grupy LEGO.

Grupa LEGO rozpoczęła produkcję plastikowych klocków w 1949 roku, jednak dopiero 9 lat później, w 1958 roku powstał klocek LEGO, który znamy dziś. Przez wiele lat powstawały różne wersje, aż w końcu opracowano projekt ikonicznego modelu klocka LEGO, który od tej pory nie był już znacząco zmieniany. Unikalny wygląd oraz jakość i bezpieczeństwo, na które Grupa LEGO kładła nacisk przez ostatnie 6 dekad sprawia, że dwa klocki LEGO wyprodukowane w odstępie 60 lat mogą wciąż do siebie pasować!

Budowanie kreatywności przez ponad 60 lat

Klocki LEGO cechuje wyjątkowa jakość, możliwość nieustannego budowania i przebudowywania modeli oraz niekończące się godziny zabawy. Klockami LEGO bawią się wszystkie pokolenia, a twórczą zabawą inspirowały się i nadal inspirują kolejne generacje budowniczych, twórców i marzycieli. Tak było w 1958 roku, i tak jest i dziś.

Wszystkie dzieci są obdarzone wyobraźnią i rozpoczynają swoją podróż przez życie z niezwykłym potencjałem, ciekawością i kreatywnością. Doświadczenia poprzez zabawę są ważne, by pomóc im zachować kreatywność i ciekawość w życiu. Chcemy rozpalić wyobraźnię młodych pokoleń  i inspirować dzieci, by marzyły o świecie, którego nawet sobie nie wyobrażamy – dodaje Julia Goldin.

Mimo że Grupa LEGO nieustannie wymyśla nowe możliwości zabawy, pierwotna misja firmy nadal pozostaje taka sama. Ideą było i jest budować przyszłość dzieci poprzez kreatywną zabawę i rozwój wyobraźni. Każdego roku Departamenty Obsługi Klienta otrzymują tysiące ciepłych listów od młodych geniuszy kreatywności LEGO, którzy nieustannie zaskakują swoją inwencją i przypominają firmie, co jest najważniejsze. Oto kilka przykładów:

To jest tak, jakbyś mógł przeskoczyć do innego świata, do raju, tylko za pomocą umysłu - Helen (11 lat).

Uwielbiam to, ponieważ mogę budować, bawić się i używać wyobraźni - Lincoln (7 lat).

Fakty o klockach LEGO

Ole Kirk Kristiansen, twórca klocków LEGO, wyprodukował pierwsze klocki w 1949 roku. Nazywały się Automatic Binding Bricks (klocki samołączące). Cztery lata później ich nazwę zmieniono na LEGO® Mursten (po duńsku klocki LEGO) i ukazały się w pięciu kolorach: białym, czerwonym, żółtym, niebieskim i zielonym.

Oryginalne klocki były płaskie, więc miały ograniczone funkcje w zabawie. Można było budować z nich modele, które rozpadały lub przewracały, gdy się je poruszyło. Gdy dzieci bawiły się płaskimi klockami, nieustannie pracowano nad ich ulepszeniem poprzez dodanie wypustek. W końcu, w 1958 roku projekt klocka LEGO był perfekcyjny.

Zabawne fakty o LEGO

  • Sześć „2x2” klocków LEGO można ułożyć na ponad 915 milionów sposobów.
  • Jeśli zbudujesz kolumnę z 40 miliardów klocków LEGO, dosięgnie ona księżyca.
  • Formy używane do produkcji elementów LEGO są dokładne do 0,004 mm - mniej niż grubość pojedynczego włosa. Dlatego klocki LEGO można łatwo łączyć.
  • Do produkcji klocków LEGO jest wykorzystywanych ponad 60 kolorów.
  • Produkuje się ponad 3700 różnych elementów LEGO (włączając wszystkie typy klocków LEGO i innych elementów).
  • The Future od Jobs Report (World Economic Forum) wymienia rozwiązywanie problemów, krytyczne myślenie i kreatywność jako trzy najważniejsze umiejętności potrzebne w pracy w przyszłości.

Rocznicowy film LEGO

O Grupie LEGO

Grupa LEGO jest prywatną spółką rodzinną z siedzibą w Billund (Dania) i głównymi oddziałami w Enfield (USA), Londynie (Wielka Brytania), Szanghaju (Chiny) i Singapurze. Firma, założona w 1932 roku przez Ole Kirka Kristiansena, bazując na ikonicznym klocku LEGO®, jest jednym z wiodących producentów zabawek na świecie.

Zgodnie ze swoim mottem: Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre, spółka angażuje się w rozwój dzieci, a jej misją jest inspirowanie przyszłych budowniczych do rozwijania umiejętności poprzez twórczą zabawę i naukę. Produkty LEGO sprzedawane są na całym świecie. Można się z nimi zapoznać na oficjalnej stronie internetowej grupy LEGO.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również