Newsello.pl

Marsz Równości 2024 w Łodzi [FOTO]

Łódź gościła trzynasty Marsz Równości w sobotę, 11 maja 2024 roku, wydarzenie pełne kolorowych transparentów i haseł promujących tolerancję i akceptację.
Marsz Równości Łódź Fot: Matylda Szewczyk
Marsz Równości Łódź Fot: Matylda Szewczyk

Zobacz zdjęcia z wydarzenia>>

O marszu równości:

Uczestnicy, niosący w sercach wartości solidarności i miłości, wzięli udział w barwnym pochodzie, rozpoczynającym się na placu Dąbrowskiego i przemierzającym ulice centrum miasta.

Wydarzenie, pod hasłem "Równość się rzekło!", miało na celu aktywne przeciwdziałanie wszelkim formom dyskryminacji oraz wsparcie praw mniejszości, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności LGBTQ+. Marsz stanowił istotny głos w debacie na temat równouprawnienia i akceptacji, podkreślając potrzebę budowania otwartego i przyjaznego środowiska dla wszystkich jego członków.

Ministry ds. Równości oraz Prezydent Miasta Łodzi przyjęli honorowy patronat nad Marszem, podkreślając znaczenie inicjatyw promujących różnorodność i równość. Ich zaangażowanie stanowiło wyraz poparcia dla idei legitymizujących prawa i godność każdej jednostki, niezależnie od jej orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej.

Łódź, jako miejsce wydarzenia, stała się symbolem walki o tolerancję i akceptację, manifestując swoją gotowość do budowania społeczeństwa opartego na wartościach równości i szacunku dla odmienności. Marsz Równości to nie tylko kolorowa parada, lecz także wyraz solidarności i determinacji w dążeniu do lepszego, bardziej otwartego świata dla wszystkich.

ip
Fot: Matydla Szewczyk 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Zobacz również