Newsello.pl

Maspex sfinalizował zakup naturalnej wody mineralnej Velingrad i zakładu produkcyjnego w Bułgarii

Maspex zrealizował 19 przejęcie w swojej historii – sfinalizował zakup spółki Aquarex AD, a co za tym idzie naturalnej wody mineralnej Velingrad i zakładu produkcyjnego w Bułgarii.
Maspex sfinalizował zakup naturalnej wody mineralnej Velingrad w Bułgarii
Maspex sfinalizował zakup naturalnej wody mineralnej Velingrad w Bułgarii

Polska firma działa w tym kraju od 1998 r. i obecnie z markami Queen’s  oraz Tedi (odpowiednik soków Kubuś) jest tam wiceliderem rynku soków, nektarów i napojów. Rynek wody w Bułgarii jest perspektywiczny. Maspex planuje inwestycje w rozbudowę i modernizację zakupionego zakładu produkcyjnego, gdzie rozlewana jest woda Velingrad.

Maspex, właściciel m.in. takich marek jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus i Kotlin, sfinalizował transakcję zakupu naturalnej wody mineralnej Velingrad oraz zakładu produkcyjnego w Bułgarii. Woda pochodzi ze źródeł w Velingradzie - malowniczym kurorcie  w Rodopach - najczystszych ekologicznie górach w Bułgarii i jednym z największych ośrodków SPA tym kraju. Jest to 19 przejęcie Grupy Maspex, 11 za granicą, 2 na rynku bułgarskim. W 2005 roku Maspex kupił 100% akcji wiodącego producenta na rynku soków, nektarów i napojów w Bułgarii – markę Queen’s.

Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Maspex - Wchodzimy w nowy dla nas segment na rynku bułgarskim - segment, który rośnie i nadal będzie się rozwijał. Podobnie zainwestowaliśmy w ubiegłym roku w Rumunii, gdzie zakupiliśmy wodę Rio Bucovina i była to bardzo dobra decyzja. Mocnym atrybutem wody, którą kupiliśmy jest jej wysoka jakość i tym będziemy chcieli wyróżnić się na rynku. W Bułgarii wypracowaliśmy bardzo silną pozycję w segmencie soków i napojów, należy do nas prawie 20% rynku i woda doskonale uzupełni naszą ofertę. Będziemy w ten obszar inwestować – zarówno w zakład produkcyjny, jak również w sprzedaż

Na rynku bułgarskim Maspex działa od 1998 roku. Do firmy należą marki w segmencie soków, nektarów i napojów takie, jak Queen’s oraz Tedi (odpowiednik soków Kubuś), a w segmencie produktów instant: LaFesta (kawa cappuccino oraz czekolada do picia), herbatki Ekland oraz zabielacz do kawy – Coffeta. Maspex to wicelider rynku soków, nektarów i napojów w Bułgarii oraz wiodący producent produktów instant.

Rynek wody butelkowanej w Bułgarii jest zdominowany prawie całkowicie przez bułgarskich producentów. To rynek perspektywiczny, rocznie wzrasta około 5%, a estymacja przyrostu do 2021 roku wynosi 11%. Obecnie spożycie na mieszkańca wynosi 70 litrów rocznie. Od marca 2015 do lutego 2016 butelkowaną wodę chociaż raz zakupiło ok. 70% bułgarskich gospodarstw domowych.

Maspex to polska firma, jedna  z największych w segmencie produktów spożywczych w Europie Środkowo-Wschodniej, do której należą m.in. takie marki, jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz. Produkty Maspeksu trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie. W wielu krajach zajmują czołowe pozycje na rynku. W 2016 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom 4,27 mld zł.  

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również