Newsello.pl

„Możesz być, kim chcesz” - marka Barbie prezentuje lalki Prezydent i Wiceprezydent

Każdego roku Barbie® przedstawia nowe lalki reprezentujące zawody, w których kobiety są zdecydowaną mniejszością. Realizując swoje hasło „Możesz być, kim chcesz”, marka wprowadziła właśnie do sprzedaży lalki: Barbie Prezydent i Barbie Wiceprezydent.
Barbie Prezydent i Wiceprezydent
Barbie Prezydent i Wiceprezydent

Czy dziewczynki marzą o wielkiej polityce i najwyższych stanowiskach? Najnowsze badania przeprowadzone w Polsce na zlecenie Barbie pokazują, że nasze społeczeństwo ma w tym temacie jeszcze wiele do nadrobienia.

Dorastanie w kraju, w którym na wysokich stanowiskach wciąż brakuje kobiet, nie ułatwia dziewczynkom zrozumienia, że bez względu na płeć mogą być, kim tylko zechcą. Amerykańskie badania wskazują, że 39%* dziewczynek w Stanach Zjednoczonych marzy o byciu liderkami. A jak jest w Polsce? Według najnowszych badań przeprowadzonych wśród polskich dzieci przez IPSOS na zlecenie Barbie** nawet bujna wyobraźnia dziewczynek nie podpowiada im, że mogłyby być w przyszłości prezydentem, bizneswoman czy panią dyrektor. Tych profesji na topliście zawodów marzeń nie wskazuje nawet 1% polskich dziewczynek.

Barbie swoimi najnowszymi lalkami inspiruje przyszłe liderki i po raz kolejny udowadnia, że reaguje na sygnały z otaczającego świata. Pomaga dziewczynkom uwierzyć w siebie i własne możliwości. Zgodnie z jej filozofią, bez względu na płeć, wiek, kolor skóry czy rozmiar ubrania – każda z nas może być, kim chce – także jeżeli chodzi o profesje do tej pory zarezerwowane zwyczajowo dla mężczyzn. Jednak aby wiedzieć, że w ogóle możemy aspirować do najwyższych stanowisk, musimy dorastać wśród wzorców, które pokażą nam takie spectrum możliwości. Barbie od lat udowadnia, że nie ma profesji, które są przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. Każdego roku na rynku pojawia się lalka pracująca w zawodzie, w którym kobiety są mniejszością. Barbie była już m.in. oficerem marynarki, przedsiębiorcą i strażakiem. Jako astronautka podbiła kosmos w 1965 roku, czyli cztery lata przed pierwszą, oczywiście męską, wizytą na Księżycu. W tym roku udowodniła już, że komputery i programowanie to nie tylko męski świat – kobieta również może zostać twórcą gier. Nadszedł jednak czas na sięgnięcie po najwyższy stołek. Barbie została prezydentem!

Zaprezentowane właśnie lalki: Barbie Prezydent i Barbie Wiceprezydent to duet, który po raz kolejny udowadnia dziewczynkom, że ich marzenia nie muszą mieć granic. Barbie podjęła też współpracę z niepartyjną żeńską organizacją She Should Run***, która wspiera i motywuje kobiety do walki o pozycje liderek w świecie polityki i nie tylko. Razem będą pracować nad promowaniem postaw przywódczych wśród kobiet, m.in. dzięki nowym zabawkom Barbie, które inspirują dziewczynki do wielkich marzeń, ale również rodziców do podejmowania ze swoimi córkami rozmów o byciu liderką i wadze tej funkcji.

Na początku tego roku Barbie zaprezentowała nową linię lalek z serii Fashionistas, wprowadzając do niej 3 nowe sylwetki lalek (krągłą, drobną i wysoką) o 22 kolorach oczu, 30 kolorach włosów, 14 różnych rysach twarzy i 7 odcieniach skóry. Wraz z tą innowacją udowodniła, że uważnie obserwuje świat, w którym żyją współczesne dziewczynki – i reaguje na ich potrzeby. Angażując się w działania, które mają pomóc dziewczynkom uwierzyć we własne możliwości, udowadnia, że ewolucja 57-letniej lalki nie tylko trwa, ale przyspiesza i podąża w ważnym dla naszych dzieci kierunku. Płeć nie powinna stać na drodze marzeń.

*Badanie Girls Scout Research Institute, USA, 2016
** Badanie „Barbie Możesz być, kim chcesz”, IPSOS, Warszawa, Czerwiec 2016
*** Amerykańska organizacja niepartyjna She Should Run: www.SheShouldRun.org

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

myszojeleń (materiały prasowe)

Nowy myszojeleń w łódzkim Zoo

Newsy
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 13:24
W łódzkim Zoo na świat przyszła samica myszojelenia. Urodziła się 23 lutego 2021.

Zobacz również