Newsello.pl

NA-KD nawiązał współpracę z Global Fund for Women w celu promocji równości płci

W marcu, NA-KD przekaże 1% swoich przychodów na rzecz Global Found for Women (GFW), jednej z największych światowych organizacji walczących o równość płci.
NA-KD wchodzi na polski rynek!
NA-KD wchodzi na polski rynek!

Wsparcie i rozwój kobiet od zawsze były fundamentalnymi wartościami dla NA-KD, które są równie istotne dla szerokiego grona klientów marki. Jako ulubiony sklep internetowy Millenialsów, z ponad 100 milionami wizyt rocznie, NA-KD wierzy, że razem z swoimi klientami ma wpływ na zmianę sytuacji przez szerzenie wspólnie wyznawanych wartości. Firma NA-KD z dumą zatrudnia ponad 85% kobiet i dokłada wszelkich starań, aby zapewnić im najlepsze warunki do rozwoju.

Dodatkowo, aby zwrócić uwagę na problem różnic w zarobkach kobiet i mężczyzn, NA-KD z okazji Dnia Kobiet (8 marca), przekaże swoim klientom rabat na zakupy w wysokości 23%. Liczba ta nie jest przypadkowa. Według raportu „Woman at Work” Światowej Organizacji Pracy, właśnie 23% wynosi różnica w zarobkach pomiędzy kobietami a mężczyznami. W celu nagłośnienia problemu NA-KD zaprosiło do współpracy ponad 300 kobiet-influencerek z całego świata, w tym z Polski. Tworząc społeczność zaangażowaną w dyskusję wokół problemu, NA-KD chce nagłośnić tę kwestię i ułatwić kobietom i dziewczętom z całego świata otwarcie się na rozmowy o problemie dyskryminacji płacowej kobiet.

Marketing Director CEE Dominik Dróżdż:

Marka NA-KD została stworzona i ma swoją główną siedzibę w Szwecji, kraju będącego światowym liderem w pracach na rzecz równości płci. Nasza decyzja o rozpoczęciu współpracy z Global Fund for Women była podyktowana przekonaniem, że nie jesteśmy tylko sklepem odzieżowym, ale tworzymy społeczność wyznającą podobne wartości. W ostatnich latach, problem nierówności, w tym także nierówności płacowych, staje się coraz bardziej obecny w polskiej przestrzeni publicznej. Mamy nadzieję, że nasza akcja pozwoli, choćby w niewielkim stopniu, na zwiększenie wśród młodych Polek świadomości czym jest dyskryminacja płacowa i że należy jej przeciwdziałać.

Anna Tenuta, Global Fund for Women: 

Global Found for Women z satysfakcją podjęło współpracę z NA-KD w celu wsparcia wszystkich kobiet i dziewcząt w byciu silnymi, bezpiecznymi i słyszanymi. Jesteśmy liderem w walce o równość płci, stale pracujemy z lokalnymi grupami zrzeszającymi kobiety, które odważnie walczą o swoje prawa i sprawiedliwość w swoich społecznościach. Jesteśmy dumne z naszej roli w światowym ruchu na rzecz praw kobiet. Jeśli połączymy naszą zdolność wpływania, know-how i kreatywność to zdziałamy więcej niż suma naszych części. Dzięki współdziałaniu udało nam się zmienić życie wielu kobiet na całym świecie poprzez wywalczenie praw dla milionów kobiet i dziewcząt.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również