Newsello.pl

Obóz aikido dla dzieci z wrocławskich domów dziecka – czyli jak dobrze pomagać!

Po raz kolejny mamy przyjemność donieść, że wrocławska firma Futuro Finance wie co dobre i jak należy kierować swą pomoc, by dać odrobinę szczęście tym, którzy go najbardziej potrzebują.
Obóz aikido dla dzieci z wrocławskich domów dziecka – czyli jak dobrze pomagać! [fot. Bartosz Pogoń]
Obóz aikido dla dzieci z wrocławskich domów dziecka – czyli jak dobrze pomagać! [fot. Bartosz Pogoń]

Zakończył się letni obóz Aikido Aikikai w Nowej Bystrzycy. Wzięło w nim udział m.in. 20 dzieci z wrocławskich domów dziecka. Wsparcia finansowego, które umożliwiło przeprowadzenie całej akcji, zapewnili Futuro Finance i Fundacja Czynów Szlachetnych.

Szczytny cel, piękne efekty

Dzięki wsparciu Fundacji Czynów Szlachetnych, do obozowiczów dołączyła dwudziestka dzieci z wrocławskich domów dziecka. Sportowe wakacje spędziły w Nowej Bystrzycy. Tam pod okiem instruktorów Klubu Aikikai Wrocław zgłębiały tajniki aikido. Wyjazd podzielono na dwa turnusy: dziecięcy i młodzieżowy. To pozwoliło na efektywniejszą naukę i współpracę w grupach.

Pomoc w organizacji i wsparcie finansowe dla takich inicjatyw jest dla nas niezwykle ważne. Pomimo dobrej organizacji ośrodków wychowawczych, jakimi są domy dziecka, projekty, które dają możliwość socjalizacji z rówieśnikami, są bardzo potrzebne – podkreśla Agata Brucko-Stępkowska, prezes zarządu Fundacji Czynów Szlachetnych i Futuro Finance.

Trening aikido pomaga budować relacje i nawiązywać przyjaźnie, rozwija emocje i uczy funkcjonowania w społeczeństwie. Dzięki zabawie pobudza się wyobraźnia, rozwija kreatywność i elastyczność myślenia.

Mam nadzieję, że większość dzieci pozostanie z wrocławskim aikido na dłużej i przerodzi się to w prawdziwą pasję – podsumowuje Agata Brucko-Stępkowska.

Był to już dziesiąty obóz aikido zorganizowany przez Fundację Mały Samuraj i Klub Aikikai Wrocław. Po raz drugi w przedsięwzięcie zaangażowały się Fundacja Czynów Szlachetnych i Futuro Finance, zapewniając pomoc dla dzieci. Poza sfinansowaniem wyjazdu 20-osobowej grupy, firma ufundowała także dla nich odzież sportową.

Pomoc dla potrzebujących

Fundacja Czynów Szlachetnych wspiera kreatywne inicjatywy i projekty społeczne, które przynoszą długofalowe i pozytywne skutki dla lokalnych społeczności. Jest oddolną inicjatywą pracowników Futuro Finance, bardzo wspieraną przez Agatę Brucko-Stępkowską, prezes zarządu Fundacji Czynów Szlachetnych i Futuro Finance.

Więcej informacji o działalności fundacji do znalezienia na jej oficjalnej stronie internetowej.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również