Od tego tygodnia kampania rusza w prasie, na OOH i w Internecie.
- Hejt w sieci stał się powszechnym zjawiskiem. Wydawałoby się, że zadomowił się on w internetowej przestrzeni na dobre i nie ma na niego sposobu. A przecież nawoływanie do nienawiści w Internecie jest przestępstwem, tak samo jak w prawdziwym świecie. Dlatego stworzyliśmy realne rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby wyeliminować taki język z otaczającego nas świata. Teraz każdy anonimowo może wskazać krzywdzącą treść, którą my zgłosimy organom ścigania. Razem zablokujemy obrzydliwy hejt! – przekonuje Joanna Grabarczyk z Projekt: Polska, współorganizatorka akcji. – Naszym działaniem chcemy zachęcać wszystkich internautów do aktywnego uczestnictwa w usuwaniu krzywdzących treści z sieci – dodaje Joanna Grabarczyk.
W ramach akcji powstało proste narzędzie informatyczne oparte na rozwiązaniu używanym w serwisie SzybkaPapuga.pl. Pozwala ono użytkownikom anonimowo zgłaszać do prokuratury wszystkie przypadki mowy nienawiści. W 3 sekundy. Każdy, kto uzna, że widzi przykład mowy nienawiści w Internecie poprzez stronę www.hejtstop.pl wysyła screen lub link do niej. Następnie prawnicy ze start-upu SzybkaPapuga.pl sprawdzają, czy faktycznie przesłana treść łamie przepisy prawa, a jeśli tak – przygotowują zgłoszenie do prokuratury.
Organizator: Projekt: Polska.
Partnerzy projektu: VML Poland, SzybkaPapuga.pl
Projekt realizowany jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.
Lądek-Zdrój po powodzi: odbudowa i trudna droga do normalności [FOTO]
Lądek-Zdrój, malownicze miasteczko uzdrowiskowe na Dolnym Śląsku, zostało poważnie dotknięte przez niedawną powódź, która przyniosła ogromne zniszczenia.