Newsello.pl

Podwodna twierdza – niesamowite znalezisko na dnie jeziora!

Nasi przodkowie pozostawili po sobie wiele śladów na ziemi, które stale odnajdujemy. Zobacz wideo, z niezwykłym obiektem!
Podwodna twierdza – niesamowite znalezisko na dnie jeziora!
Podwodna twierdza – niesamowite znalezisko na dnie jeziora!

Ruiny twierdzy zostały odnalezione na dnie tureckiego jeziora Wan i są wysokie na około 3-4 metry. Najprawdopodobniej, oryginalne fortyfikacje zostały postawione przez cywilizację Urartu, bilsko 3000 lat temu.

Co ciekawe, okolica i samo jezioro, były już wielokrotnie badane, jednak dopiero teraz naukowcy zdecydowali się na dokładne zbadanie dna Jeziora, co przyniosło bardzo miłą niespodziankę. Badacze już teraz zapowiedzieli poważne badania, skupiajace się na ruinach twierdzy i poświęcenie tej okolicy większej uwagi, z nadzieją, na odnalezienie większej ilości, podobnie niesamowitych znalezisk.

Oto wideo na którym widać znalezisko:

Źródła: National Geographic YT, interia.pl, onet.pl

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Opieka nad zwierzętami ma znaczenie! Dowiedz się, jak im pomóc

Ochrona zwierząt ma znaczenie! Dowiedz się, jak im pomóc

Newsy
poniedziałek, 19 lutego 2018, 13:12
Życie i przyszłość człowieka jako gatunku zależy w dużym stopniu od tego jak traktuje on środowisko naturalne, w tym zwierzęta. Dlatego tak ważna jest zarówno zmiana postaw dorosłych, jak też edukacja przyszłych pokoleń.
Costa Coffee w nowoczesnym wydaniu na warszawskim Bemowie! [fot. ip]

Costa Coffee w nowoczesnym wydaniu na warszawskim Bemowie!

Newsy
wtorek, 13 lutego 2018, 10:42
Kawa to dla wielu osób nie tylko sam napój – to też całe spektrum emocji, jakie towarzyszą jej piciu! Dlatego też, po raz kolejny, Costa Coffee wychodzi na przeciw wymaganiom i spełnia oczekiwania najbardziej wymagających miłośników dobrej kawy!

Zobacz również