Newsello.pl

Podwodna twierdza – niesamowite znalezisko na dnie jeziora!

Nasi przodkowie pozostawili po sobie wiele śladów na ziemi, które stale odnajdujemy. Zobacz wideo, z niezwykłym obiektem!
Podwodna twierdza – niesamowite znalezisko na dnie jeziora!
Podwodna twierdza – niesamowite znalezisko na dnie jeziora!

Ruiny twierdzy zostały odnalezione na dnie tureckiego jeziora Wan i są wysokie na około 3-4 metry. Najprawdopodobniej, oryginalne fortyfikacje zostały postawione przez cywilizację Urartu, bilsko 3000 lat temu.

Co ciekawe, okolica i samo jezioro, były już wielokrotnie badane, jednak dopiero teraz naukowcy zdecydowali się na dokładne zbadanie dna Jeziora, co przyniosło bardzo miłą niespodziankę. Badacze już teraz zapowiedzieli poważne badania, skupiajace się na ruinach twierdzy i poświęcenie tej okolicy większej uwagi, z nadzieją, na odnalezienie większej ilości, podobnie niesamowitych znalezisk.

Oto wideo na którym widać znalezisko:

Źródła: National Geographic YT, interia.pl, onet.pl

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również