Newsello.pl

Portova – Gdynia i nowoczesne projekty architektoniczne nad polskim morzem

Inwestycja powstająca w sercu Gdyni to nie tylko mieszkania, ale też specjalne strefy rekreacyjne oraz gwarancja ciszy, spokoju i prywatności. Poznaj lokalizację i szczegóły, dotyczące tego wyjątkowego projektu!
Portova – Gdynia i nowoczesne projekty architektoniczne nad polskim morzem [fot. Invest Komfort]
Portova – Gdynia i nowoczesne projekty architektoniczne nad polskim morzem [fot. Invest Komfort]

Nadmorski klimat w połączeniu z nowoczesnym designem i urokami życia w sercu miasta? Portova to inwestycja, która będzie powiewem świeżości i elegancji, które wypełnią Śródmieście w Gdyni. Charakterystyczna forma przestrzenna dobrze wpisuje się w charakter miejskiej zabudowy, dzięki czemu łączy zalety mieszkania w centrum życia z urokami, jakie ma do zaoferowania Zatoka Gdańska. Obok wyeksponowania walorów współczesnej architektury, dla dewelopera – firmy Invest Komfort – równie ważne było zapewnienie spokoju przyszłym mieszkańcom.

Od czasu budowy jednego z najbardziej charakterystycznych budynków Gdyni – Sea Towers, miasto uchodzi za prekursora, dzięki któremu nowoczesna architektura zawitała nad polskim morzem. Po jedenastu latach ten sam, trójmiejski deweloper – firma Invest Komfort – realizuje inwestycję Portova. Zakończenie I etapu inwestycji przewidziane jest na pierwszy kwartał 2020 roku, II etap ma być natomiast gotowy rok później.

Budynek z charakterystyczną 17-piętrową dominantą, która osiągnie wysokość 50 metrów będzie widoczny nawet z dalekiej perspektywy ulicy Świętojańskiej. Portova będzie się wyróżniać zatem nie tylko nowoczesną architekturą, ale również będzie ułatwiała orientację w strukturze miasta.

W centrum wydarzeń

Portova to 271 mieszkań, z których te na wyższych kondygnacjach będą zapewniać domownikom zapierające dech w piersiach widok na morze i gdyńskie wybrzeże. Na parterze zlokalizowane będą lokale użytkowe, ale architekci zadbali również o obecność zieleni na osiedlu. Prywatne ogródki i przestronny, wewnętrzny dziedziniec to tylko niektóre z rozwiązań, w które wyposażona będzie przestrzeń do wypoczynku.

Swobodny dostęp do wszystkich udogodnień miasta to największa zaleta, którą zapewnia atrakcyjna lokalizacja. Portova powstanie u zbiegu ulic Węglowej, Wendy i Portowej, zaledwie 15 minut od plaży. Aktywni miłośnicy życia miejskiego, którzy lubią być w centrum wydarzeń na pewno docenią pobliskie kawiarnie, restauracje, sklepy, szkoły, szpital oraz instytucje kulturalne. Nieopodal znajdują się również Miejskie Hale Targowe, które umożliwią łatwy i szybki dostęp do świeżych i zdrowych produktów od regionalnych producentów.

Gdynia z najlepszej strony

Architekci Portovej rozumieją współczesną potrzebę indywidualizmu. To dlatego budynek został zaprojektowany tak, by każdy z mieszkańców mógł wybrać aranżacje mieszkania według własnych potrzeb i gustu. Wysokie okna nie tylko pięknie doświetlą mieszkanie, ale wpiszą się w każdy styl wnętrza i zapewnią spektakularne widoki na panoramę miasta. Portova to wszystkie zalety nowoczesnego budownictwa z nawiązaniem do modernistycznych tradycji Gdyni – prostych i geometrycznych form. Budynek nie tylko będzie się wyróżniał na mapie miasta, ale będzie współgrał ze stylem najbliższej okolicy.

Relaks w centrum miasta

Nadmorskie miejscowości nieodłącznie kojarzą się z wypoczynkiem, dlatego w projekcie Portovej zawarto również wyjątkową, prywatną strefę relaksu. Na 200 m2 zaaranżowano przestrzeń, z której aktywnie będą mogli korzystać mieszkańcy. Sala fitness, sauny, bilard – to tylko niektóre z udogodnień. Architekci chcieli zadbać w ten sposób o spokój przyszłych domowników. Cisza z nawiązaniem do bałtyckiego klimatu stanowiła dla projektantów priorytetowy wyznacznik. Na szczycie 17-piętrowej dominanty architekci zaaranżowali zewnętrzny taras, z którego będą rozpościerały się widoki na panoramę Gdyni. Dodatkowo w każdym z mieszkań znalazła się izolacja akustyczna, która pozwoli cieszyć się komfortem we własnych czterech ścianach.

Cisza i spokój

Z myślą o przyszłych mieszkańcach, projektanci zabezpieczyli klatki schodowe przed przenoszeniem niepożądanych hałasów do wnętrz. Skuteczna izolacja akustyczna została wykonana przy pomocy kompletnych systemów Schöck Tronsole. Podczas prac budowlanych wykorzystano 471 sztuk tego rozwiązania. Portova pozwoli zatem mieszkańcom w pełni cieszyć się ciszą i spokojem.

System składa się z sześciu gotowych do montażu produktów, które mocuje się bezpośrednio do schodów, eliminując tym samym ewentualne błędy montażowe. Typ T oddziela akustycznie bieg schodów od spocznika, Typ F – bieg schodów prefabrykowanych od spocznika, Typ Q – bieg schodów zabiegowych od ścian klatki schodowej, a typ B – bieg schodów od płyty fundamentowej lub stropu. Natomiast typ Z służy do akustycznego oddzielenia spocznika od ściany klatki schodowej, a typ L zabezpiecza szczeliny pomiędzy biegiem schodów i spocznikiem lub ścianą.

Wszystkie typy wzbogacone są o podporę elastomerową Schöck Elodur, która zapewnia odpowiednią izolację akustyczną, o czym świadczy również otrzymana aprobata AT-15-6961/2015 przyznana przez Zakład Akustyki ITB przy uwzględnieniu wyników badań wykonanych przez niemieckie laboratorium. Ponadto, każdy z elementów Schöck Tronsole spełnia wymagania klasy odporności ogniowej. Wysoka jakość wykonania systemu sprawia, że rozwiązanie poprawia izolacyjność akustyczną od dźwięków uderzeniowych niemalże o 10 dB w porównaniu z rozwiązaniami standardowymi.

Portova będzie symbolem wszystkich cech, z których znana jest Gdynia: ta współczesna, podziwiana za rozmach i nowoczesność oraz ta dawniejsza, będąca prekursorem polskiej modernistycznej urbanistyki. Osiedle odpowiada na oczekiwania osób, które chcą żyć z dala od zgiełku, a jednocześnie być w centrum, dzięki czemu nie mieszkańców nie ominą żadne atrakcje Gdyni. Zastosowanie nowoczesnych technologii zapewni do tego mieszkańcom pełną satysfakcję i spokój.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

myszojeleń (materiały prasowe)

Nowy myszojeleń w łódzkim Zoo

Newsy
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 13:24
W łódzkim Zoo na świat przyszła samica myszojelenia. Urodziła się 23 lutego 2021.

Zobacz również