Newsello.pl

Protest rolników w centrum Wrocławia. Krótka manifestacja, silne postulaty [FOTO]

15 lutego 2024 protest rolników w centrum Wrocławia wstrząsnął miastem. Do miasta wjechało około 500 ciągników, a ich uczestnicy domagali się uszczelnienia granicy z Ukrainą oraz sprzeciwiali się wdrożeniu “zielonego ładu”.
Protest Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl
Protest Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl

Zobacz zdjęcia z wydarzenia>>

Około 500 ciągników wjechało do miasta, tworząc widowiskowy konwój. Jednakże, po krótkim czasie od przedstawienia postulatów w Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej przy ul. Widok, organizator zdecydował o rozwiązaniu zgromadzenia, co miało miejsce około godziny 10.10.

Protest rolników

Pomimo rozwiązania zgromadzenia, uczestnicy pod eskortą policji natychmiast przeszli pod Dolnośląski Urząd Wojewódzki, blokując m.in. pl. Społeczny oraz ulice w okolicach ścisłego centrum. Kierowanie ruchem zostało przejęte przez siły policyjne. Od godziny 14.00 rolnicy zaczęli się rozjeżdżać i opuszczać Wrocław, kierując się w różnych kierunkach. Ze względu na te działania, należy spodziewać się czasowych utrudnień oraz możliwych opóźnień w komunikacji miejskiej.

Zakończenie i cele protestu

Organizatorzy ogłosili również zakończenie dzisiejszego zgromadzenia na al. Sobieskiego, co oznacza, że rolnicy nie planują już kontynuacji protestu w tym miejscu. Jezdnia w obu kierunkach została przywrócona do normalnego użytku. W sumie w dzisiejszym proteście wzięło udział około 2 tys. osób.

Cel zgromadzenia, jak został zgłoszony przez organizatora, to wyrażenie sprzeciwu wobec wdrożenia "Zielonego Ładu", protest przeciwko ograniczeniom handlu zwierzętami w Polsce oraz postulat regulacji handlu z Ukrainą. Mimo krótkotrwałości demonstracji, rolnicy zdołali przekazać swoje stanowisko w kwestiach istotnych dla branży rolniczej, jednak pozostaje otwarte pytanie, czy ich postulaty zostaną wysłuchane i w jaki sposób władze zareagują na te zdecydowane protesty.

 ip
Fot: Krzysztof Zatycki

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również