Newsello.pl

Pumpkin Spice Latte powraca do Starbucks!

W tym roku uwielbiana także przez Polaków kultowa „PSL” wraca do menu Starbucks już od września!
Pumpkin Spice Latte
Pumpkin Spice Latte

Na napój, który na całym świecie zyskał już miano kultowego, co roku czeka rzesza spragnionych fanów. W tym roku uwielbiana także przez Polaków kultowa „PSL” wraca do menu Starbucks już od września!

Krótka historia pewnego smaku
Zanim Pumpkin Spice Latte podbiła podniebienia fanów na całym świecie, musiał powstać ten jedyny, oryginalny przepis. Na początku 2003 roku grupę pracowników z siedziby Starbucks w Seattle zaangażowano w proces skomponowania nowego smaku. Postawiono przed nimi wyzwanie stworzenia nowego napoju, który trafi do głównego jesiennego menu. Zespół rozpoczął pracę od przyniesienia do pracowni charakterystycznych jesiennych dekoracji i …dyniowego ciasta. To ostatnie stało się impulsem do połączenia espresso ze smakiem dyni i rozmaitymi przyprawami. Dziś, w wyniku tych jesiennych inspiracji, dyniowej kawy można spróbować w każdej kawiarni Starbucks na świecie. A Wy mieliście już okazję?

Przepis na sukces
Odpowiedź na pytanie dlaczego Pumpkin Spice Latte jest tak wyczekiwana, tkwi w jej recepturze. Sekret tego sukcesu to połączenie delikatnego espresso, spienionego mleka i aromatycznego dyniowego syropu. Całość dopełnia puszysta bita śmietana posypana mieszanką cynamonu, imbiru, gałki muszkatołowej i goździków. Dzięki temu wyrazistemu smakowi, nieodłącznie kojarzącemu się z jesienią, Pumpkin Spice Latte stała się najchętniej wybieranym przez gości napojem sezonu. - Od września do naszej oferty wraca hit jesiennego sezonu - Pumpkin Spice Latte. Dla Polaków, którzy pokochali jej smak to zdecydowanie dobra wiadomość. Nasi goście cenią ją przede wszystkim za charakterystyczny korzenny aromat, a także dlatego, że coraz częściej szukają nowych nietypowych smaków - mówi Aleksandra Stępień, Coffee Master Starbucks.

Dyniowe orzeźwienie    
Początek jesieni to czas, kiedy  można cieszyć się jeszcze ostatnimi letnimi momentami. Dlatego jesienna oferta Starbucks obejmuje nie tylko rozgrzewające Pumpkin Spice Latte, ale i mrożoną wersję tego napoju – Pumpkin Spice Frappuccino. Najnowsza zimna odsłona dyniowego bestselleru przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy wciąż wspominają gorące wakacje i pragną orzeźwienia.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również