Newsello.pl

Spotkanie z militarnym wymiarem sagi "Gwiezdne Wojny" w Muzeum Uzbrojenia [FOTO]

W sobotę, 4 maja 2024 roku, Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu otworzyło swoje drzwi dla fanów kultowej sagi „Gwiezdne wojny”
Star Wars Fot: Tomasz Kłuczyński
Star Wars Fot: Tomasz Kłuczyński

Zobacz zdjęcia z wydarzenia>>

To wydarzenie było niezwykłą okazją dla zarówno miłośników historii, jak i entuzjastów popkultury, by zagłębić się w militarny wymiar tej epickiej opowieści. Specjalna wystawa, ukazująca inspiracje filmowej scenografii Gwiezdnych Wojen, przykuła uwagę licznych odwiedzających.

Spotkanie z galaktycznym arsenalem

„Pozornie Odległa Galaktyka po głębszej analizie staje się dużo bliższa. Liczymy, że naszym wyborem i prezentacją zaskoczymy największych fanów Sagi oraz znawców militariów i historii” – podkreślili przedstawiciele muzeum.

Wzbogacenie programu

Nie zabrakło również wyjątkowej prelekcji Krzysztofa Jankowiaka, pt. „Uzbrojenie z (nie) Odległej Galaktyki”. Wieczorem, na placu przed muzeum, odbyła się także projekcja dokumentu „Wojna Gwiazd” w reżyserii Radosława Salamończyka, połączona z spotkaniem autorskim z twórcami filmu. To wydarzenie nie tylko ożywiło kultową sagę na ekranie, ale także wprowadziło fanów w fascynujący świat militarnych tajemnic Gwiezdnych Wojen.

ip
Fot: Tomasz Kłuczyński 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

Zobacz również