Newsello.pl

Startuje akcja „Bezpieczny Futrzak”

Powodów zaginięć zwierząt jest wiele. Niestety często odnalezienie ich graniczy z cudem. Właścicielom zwierzaków z pomocą przychodzi firma Bayer, która organizuje akcję „Bezpieczny futrzak”.
Startuje akcja „Bezpieczny Futrzak”
Startuje akcja „Bezpieczny Futrzak”

Wielogodzinne poszukiwania, płacz dziecka, dla którego piesek jest ukochanym przyjacielem. Oprócz tęsknoty za zwierzakiem pojawia się strach o to, co on teraz czuje, czy ma co jeść, czy nikt nie zrobił mu krzywdy i czy w końcu się odnajdzie.

- Emocjonalność dorosłego psa można porównać z 2-3 letnim dzieckiem. Dzięki temu łatwiej będzie nam zrozumieć, co takie zwierzę odczuwa, w jaki sposób rozumuje. 2-3 letnie dziecko zna dobrze swoich opiekunów, jest do nich przywiązane, znajdując się w otoczeniu osób mu nieznanych odczuwa strach, niepewność, zagubienie, które najczęściej wyraża płaczem. Pies nie zapłacze, ale jego emocje są porównywalne. Jeśli znajdzie się z dala od swojego właściciela wpada w panikę, zaczyna rozpaczliwie go szukać, często przy tym jeszcze bardziej oddalając się od miejsca zamieszkania - tłumaczy behawiorysta Andrzej Kłosiński.

Można sobie zatem wyobrazić, jaką traumą dla zwierzaka jest bezradne błąkanie się lub zabranie do schroniska. Z tego powodu tak ważne jest szybkie działanie. Im dłużej trwają poszukiwania, tym więcej zagrożeń czeka na czworonoga: może zostać potrącony przez samochód, zaatakowany przez inne zwierzęta, zimą może nie przetrwać mroźnych nocy.
Z upływającym czasem wzrasta również strach oraz przerażenie, jakie odczuwa psiak lub kot.

Odnalezienie „uciekiniera”

W celu usprawnienia poszukiwań firma Bayer postanowiła zorganizować akcję„Bezpieczny futrzak”. Dzięki niej właściciel czworonoga zyskuje pomoc w odnalezieniu pupila, w razie jego zaginięcia.

Zasady są proste. Właściciel psa lub kota, który chce otrzymać bezpłatnie pakiet „Bezpieczny futrzak” musi wziąć udział w konkursie fotograficznym „Jak chronisz swojego futrzaka z Foresto”. W tym celu należy zamieścić zdjęcie swojego psa lub kota na stronie www.zdrowyfutrzak.pl w zakładce „Konkurs” i wypełnić formularz kontaktowy. Nagrodą jest 8-mio miesięczny pakiet „Bezpieczny futrzak”. Dane psa zostaną zamieszczone w bazie i zostanie mu nadany unikalny numer. Zawieszka z tym numerem zostanie następnie przesłana do właściciela futrzaka a pakiet bezpieczeństwa aktywowany. Zamieszczony na zawieszce unikalny, 6-cyfrowy numer identyfikacyjny, pozwoli na szybkie rozpoznanie zaginionego futrzaka. Należy jednak pamiętać, aby niezwłocznie przymocować medalik do psiej obroży lub szelek.

W razie zaginięcia pupila abonament „Bezpieczny Futrzak” umożliwia szybką identyfikację „uciekiniera” oraz kontakt z właścicielem. Osoba, która znalazła samotnie błąkającego się czworonoga, musi jedynie zadzwonić pod numer telefonu, znajdujący się na zawieszce i podać znajdujący się na nim numer identyfikacyjny. Centrum alarmowe działa 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Abonament „Bezpieczny futrzak” zapewnia nie tylko bezpieczny i szybki powrót pupila do rąk właściciela, ale również nagrodę finansową dla znalazcy oraz pierwszą pomoc weterynaryjną dla zwierzęcia, jeśli tylko jest potrzebna.

Wielowymiarowe bezpieczeństwo

Akcja „Bezpieczny Futrzak” koncentruje się nie tylko na kwestii zaginięć zwierząt, ale również ich ochronie przeciw pchłom i kleszczom. Dzięki obroży firmy Bayer chroniącej przed tymi pasożytami wraz z zawieszką „Bezpieczny futrzak”, zwierzak jest kompleksowo zabezpieczony przez 8 miesięcy.

Ochrona zwierząt przed kleszczami i pchłami jest niekiedy bagatelizowana przez właścicieli. Tymczasem kleszcze są nosicielami bardzo groźnych chorób, takich jak między innymi: babeszjoza, borelioza, ehrlichioza. Nieleczona babeszjoza zwykle prowadzi do śmierci psa. Mitem jest również, że pajęczaki te uaktywniają się dopiero wiosną, kiedy robi się cieplej. Mogą być aktywne cały rok, jeśli tylko temperatura powietrza przekracza 4 st. C. Dużym zagrożeniem są również pchły, które także przenoszą wiele patogenów. Pchły są żywicielami pośrednimi tasiemca psiego, który zagraża nie tylko zwierzętom, ale także ich właścicielom! Dbając zatem o bezpieczeństwo czworonoga oraz własne, należy pamiętać o odpowiedniej ochronie.

Więcej informacji nt. akcji „Bezpieczny Futrzak” można znaleźć na stronie www.zdrowyfutrzak.pl w zakładce „Konkurs”.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również