Newsello.pl

W Poznaniu powstaje nowy sklep Marka Kondrata

Około 250 win z 14 krajów, w tym najciekawsze, regionalne trunki z niewielkich, europejskich winnic. To oferta sklepu sieci Kondrat Wina Wybrane, który w Poznaniu otworzy Marek Kondrat.
W Poznaniu powstaje nowy sklep Marka Kondrata
W Poznaniu powstaje nowy sklep Marka Kondrata

Kameralny punkt sieci Kondrat Wina Wybrane powstaje w zabytkowej, 100-letniej kamienicy przy ul. Polnej 7 w Poznaniu. Zostanie otwarty 9 października. Będzie już ósmym sklepem w Polsce firmowanym przez znanego aktora. Wszystkie łączy jedno - idea promowania kultury picia wina i szeroko pojętej edukacji winiarskiej.

- Profesjonalny sklep winiarski dzisiaj to coś znacznie ważniejszego niż miejsce, w którym można kupić butelkę wina - mówi Marek Kondrat, który rozwija sieć sklepów franczyzowych Kondrat Wina Wybrane. - To miejsce przyjazne, gdzie profesjonaliści, znawcy i pasjonaci wina opowiadają jego historię na nowo, a także udostępniają ten niezwykły świat wszystkim, w sposób atrakcyjny, ale zrozumiały i przystępny. Jestem przekonany, że takim miejscem będzie nowy sklep w Poznaniu - dodaje. 

Popularyzowaniu kultury winiarskiej sprzyja już sam klimat sklepu. W Poznaniu, podobnie jak pozostałych miejscach w Polsce, kameralne wnętrze zaaranżowano wokół dużego, drewnianego kontuaru, który ma skłaniać gości do rozmów o winie. Takich okazji zresztą nie zabraknie. Klienci będą mogli liczyć na pomoc wykwalifikowanej obsługi, która udzieli wsparcia w odnalezieniu własnego gustu i w rozpoznaniu trunku odpowiedniego do danej okazji. 

W ofercie sklepu znajdzie się 250 win. Wśród nich będą etykiety z Argentyny, Australii, Austrii, Bułgarii, Chile, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Nowej Zelandii, Polski, Portugalii, RPA, Węgier i Włoch – w sumie 14 krajów. Wszystkie wina w kolekcji zostały wybrane przez Marka Kondrata w trakcie jego podróży po świecie. Są to zarówno etykiety od małych producentów, którzy tworzą wino od pokoleń zgodnie z rodzinną tradycją, jak również wina biologiczne czy biodynamiczne. 

Z okazji otwarcia, przez trzy dni, goście mogą liczyć na 10-procentowy rabat na całą ofertę. W sklepie oprócz win będą dostępne również niezbędne akcesoria winiarskie, kieliszki, ekologiczne czekolady z Austrii oraz książki Marka Kondrata

- Większość naszych win to wydatek w granicach 25-50 złotych. To znakomite przykłady etykiet, które doskonale smakują, a nie rujnują kieszeni - mówi Wojciech Trela, właściciel sklepu Kondrat Wina Wybrane w Poznaniu.

Sklep będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-20:00, a w soboty 11:00-16:00.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również