Newsello.pl

Więcej niż Ironman – wyjątkowa akcja sportowo-charytatywna

Pomagać można na wiele sposobów, a inicjatywa "Zakon Maltański Ekstremalnie" prezentuje jedne z najciekawszych podejść do idei charytatywnej... i ekstremalnej pomocy.
Więcej niż Ironman – wyjątkowa akcja sportowo-charytatywna [fot. fot. Katarzyna Tarnowska]
Więcej niż Ironman – wyjątkowa akcja sportowo-charytatywna [fot. fot. Katarzyna Tarnowska]

Zakon Maltański Ekstremalnie to sportowo-charytatywny program promujący i wspierający działalność dobroczynną Zakonu Maltańskiego w Polsce. Jak się okazuje, dla wielu stał się również programem motywacyjny, pomagający w walce z szarą codziennością, inspirującym do osiągania ambitnych celów.

O wydarzeniu

Ważną cechą programu jest to, że każda z dotychczasowych 3 akcji charytatywnych wymagała od jej bohaterów ogromnego wyrzeczenia i poświęcenia. Jak podkreślają organizatorzy – osiągnięcie celu nie jest łatwe, więc droga do niego jest szczególnie istotna.

Patrząc na codzienne życie sportowców często zapomina się o ogromnym poświęceniu i wysiłku, jaki przeznaczają by osiągnąć to czego pragną… Jednak, czy może się to równać z wysiłkiem, jaki na co dzień muszą podejmować osoby niepełnosprawne, które mimo codziennego pokonywania kolejnych przeszkód i wyzwań, nie widzą mety dla swoich zmagań? 

Poprzednie 3 akcje charytatywno-sportowe pozwoliły zebrać ok. 400 000 zł i pomoc rzeczową. Tym razem pomoc finansowa skierowana będzie dla dwóch ośrodków pomocy – dla fundacji maltańskiej, realizującej program senioralny oraz fundacji "Przyszłość dla Dzieci" z Olsztyna.

Człowiek ze stali

Głównym bohaterem 4 akcji charytatywno-sportowej Zakonu Maltańskiego, jest Elblążanin – Robert Karaś – aktualny Rekordzista Świata (2017) w ultra triathlonie na dystansie 2x ironman. O tym morderczym triathlonie Polacy dowiedzieli się dzięki filmowi Łukasza Palkowskiego, pt. „Najlepszy” (2017), opowiadającym historię Jurka Górskiego, który bije rekord świata w double ironman w 1990 r. – w zaledwie 6 lat po podjęciu decyzji o zerwaniu z nałogiem narkotykowym. Aktualny wynik Roberta Karasia jest o ponad 5 godzin lepszy i traktowany jest przez środowisko triathlonowe jako „galaktyczny”.

W tym roku Robert przygotowuje się do wielkiego wyzwania i próby bicia rekordu świata na dystansie 3x ironman. To dystans nieosiągalny, a wręcz niewyobrażalny dla przeciętnego człowieka, a dla zawodowych sportowców, jest to granica ludzkich możliwości. Trasa, o której tutaj mowa to 11,4 km wpław, 540 km na rowerze, 126,6 km biegiem. Rekord ustanowiony na tej trasie z 2003 wynosi 31 godzin, 47 minuty i 57 sekund.

Zakon Maltański Ekstremalnie

Szczegóły dotyczące akcji, informację o jej poprzednich edycjach i dokonaniach, a także wiele ciekawych opowieści dotyczących sportu i nie tylko, można znaleźć na blogu: http://www.wiecejnizironman.zakonmaltanski.pl/blog/.

Aktualności zwiazane z wydarzeniem, można też śledzić za pośrednictwem Facebookowego profilu akcji: https://www.facebook.com/zakonmaltanski.ekstremalnie.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

myszojeleń (materiały prasowe)

Nowy myszojeleń w łódzkim Zoo

Newsy
poniedziałek, 12 kwietnia 2021, 13:24
W łódzkim Zoo na świat przyszła samica myszojelenia. Urodziła się 23 lutego 2021.

Zobacz również