Newsello.pl

Włodzimierz Czarzasty apeluje do Hołowni i Kosiniaka-Kamysza: Przestajecie blokować prawa kobiet

Wicemarszałek Sejmu, Włodzimierz Czarzasty, ostro skrytykował Szymona Hołownię i Władysława Kosiniaka-Kamysza, oskarżając ich o blokowanie inicjatyw dotyczących liberalizacji ustawy aborcyjnej.
Włodzimierz Czarzasty Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl
Włodzimierz Czarzasty Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl

Polityk w rozmowie z TVN24 wyraził frustrację z powodu braku postępu w rozpatrywaniu projektów dotyczących depenalizacji aborcji oraz zezwalania na nią do 12. tygodnia ciąży.

Włodzimierz Czarzasty zaniepokojony o prawa kobiet:

Czarzasty wyraził swoje rozczarowanie sytuacją, podkreślając, że nie zamierza brać odpowiedzialności za zablokowanie ustaw dotyczących prawa do aborcji. Zaznaczył, że projekty te są kluczowe dla praw kobiet do własnego ciała, a ich zablokowanie przez Hołownię i Kosiniaka-Kamysza jest niedopuszczalne.

Apel do koalicji:

W trakcie rozmowy Włodzimierz Czarzasty zaapelował do Szymona Hołowni i Władysława Kosiniaka-Kamysza, aby przestali blokować inicjatywy dotyczące praw kobiet. Wskazał również, że Polska 2050, PSL oraz sam Hołownia są fantastycznymi ugrupowaniami, ale konieczne jest podjęcie działań na rzecz przyspieszenia procesu legislacyjnego w kwestii liberalizacji ustawy aborcyjnej.

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia został wcześniej zauważony w kontekście propozycji utworzenia komisji nadzwyczajnej do rozważenia projektów dotyczących aborcji, jednak Czarzasty zaznaczył, że to nie wystarcza, a konieczne jest konkretne poparcie dla projektów i ich skierowanie do dalszych etapów legislacyjnych.

KZ
Fot: Krzysztof Zatycki

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również