Newsello.pl

Wrocław Tattoo Konwent już w ten weekend!

Już w nadchodzący weekend 23 i 24 kwietnia, podczas Wrocław Tattoo Konwent Zaklęte Rewiry i Klub Pralnia przy ul. Krakowskiej 100 kolejny raz ugoszczą ponad stu artystów specjalizujących się w sztuce tatuażu artystycznego.
Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz
Tattoo Konwent fot. Maciej Sitarz

W programie festiwalu znaleźć można siedem koncertów muzycznych, liczne pokazy i afterparty na dachu.

Setki tatuaży
Festiwalowe bramy Wrocław Tattoo Konwent zostaną otwarte dla odwiedzających o godzinie 12:30. W ciągu dnia, na terenie Zaklętych Rewirów i Klubu Pralnia będzie można wziąć udział w wyjątkowych targach tatuażu, podczas których uczestnicy dowiedzą się więcej na temat sztuki tatuowania, porozmawiają z artystami oraz zobaczą jak na żywo powstają kreatywne i autorskie tatuaże. Projekty i wykonanie oceniać będzie Jury, w skład, którego wejdą: Maurycy Szymczak, Karol Krawczyk i Arek Małecki. Najciekawsze wzory zostaną nagrodzone w 9 festiwalowych kategoriach konkursowych, wśród których znajdzie się między innymi: najlepszy tatuaż realistyczny czy najlepszy tatuaż tradycyjny.

Scena muzyczna
Interesująco będzie także na scenie koncertowej, na której wystąpią muzycy nurtu alternatywnego. Jako pierwszy dla publiczności Tattoo Konwent zagra Maciej Szymczuk, tworzący wyjątkową mieszkankę muzyczną, łączącą eksperymentalną elektronikę, ambient, motywy etniczne oraz psychodelię. Następnie usłyszeć będzie można twórczość wszechstronnego i utytułowanego Dja Eproma. Wieczorem scena należeć będzie do wykonawców grających muzykę hardcore. Przed gwiazdą wieczoru, którą będzie tworzący od lat zespół Schizma, wystąpi wrocławski skład The Dog. W niedzielę publiczność usłyszy występ feministyczno-folkowej grupy Pochwalone. Zagranicznym gościem sceny koncertowej Wrocław Tattoo Konwent będą The Fialky, punk rockowi artyści z Czech. Festiwal zakończy występ oryginalnego, rapowego duetu Syny.

Scena pokazowa
Szczególną rozrywką podczas Tattoo Konwent są performensy. Tym razem uczestnicy będą świadkami pokazu pole dance znanej tancerki Bereniki Nienadomskiej, zobaczą triki przy użyciu yoyo w wykonaniu Mateusza Mendyki oraz akrobacje na cyrkowym kole gimnastycznym podczas występu Wheelove. Jak zwykle na Tattoo Konwent odwiedzający spróbują swoich sił w tatuowaniu banana w boksie Banana-INK. W strefie Hot Ball przygotowano atrakcje dla fanów motoryzacji, a miłośnicy dredów odnajdą się w strefie dreadzone.pl, gdzie wezmą udział w specjalnych warsztatach dotyczących tworzenia i pielęgnacji fryzury Rastafarian. Codziennie od 16 do 17 odbywać będzie się panel degustacyjny piwa, w czasie którego prelegenci opowiedzą o podstawach piwowarstwa. W ciągu dnia w strefie chill na dachu Zaklętych Rewirów zagrają dj Macbeat, Ronin i Novicky. W nocy z soboty na niedzielę w tym samym miejscu zostanie zorganizowane afterparty, które rozkręcać będą Mr Krime, Normalny Typ i TCLR.

Festiwal dla wszystkich
Wrocław Tattoo Konwent to wydarzenie przyjazne dzieciom, dlatego na terenie festiwalu działać będzie strefa animacyjna. Rodzice, którzy w ciągu dnia chcieliby odwiedzić Wrocław Tattoo Konwent będą mogli zostawić swoje dzieci pod profesjonalną opieką. Wstęp na Wrocław Tattoo Konwent do 12 roku życia jest darmowy.

Bilety na wydarzenie dostępne są w promocyjnych cenach tylko do piątku. Do tego czasu za bilet jednodniowy trzeba będzie zapłacić 35 zł, a za dwudniowy karnet 45 zł. Istnieje również możliwość zakupienia biletu 3-osobowego w cenie 115 zł i wejściówki VIP za 200 zł. Bilety w regularnych cenach można zakupić przed wejściem na teren festiwalu.

Bilety i dodatkowe informacje znaleźć można na http://wroclaw.tattookonwent.pl/.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również