Newsello.pl

Wrocławska firma na pomoc potrzebującym!

Świat pełen jest ludzi potrzebujących pomocy. Sytuację tę rozumie Futuro Finance, które wraz z Polską Akcją Humanitarną, konsekwentnie realizuje kolejne projekty, mające na celu zapewnienie wsparcia dla poszkodowanych przez los.
Wrocławska firma na pomoc dla potrzebującym! [fot. PAHM. Woroszkow]
Wrocławska firma na pomoc dla potrzebującym! [fot. PAHM. Woroszkow]

Od Sudanu Południowego aż po Ukrainę. Dla pracowników Futuro Finance pomaganie nie zna granic. W ramach współpracy z Polską Akcją Humanitarną zaangażują się w pomoc dla ludności cywilnej poszkodowanej w konflikcie zbrojnym na Wschodzie.

Wsparcie dla Ukrainy

Mieszkańcy Ukrainy zmagają się z wojną od 2014 roku. Wielu mieszkańców regionu było zmuszonych do opuszczenia swoich domów i przeniesienia się w inną część kraju. Często oznacza to dla nich pogorszenie warunków życia, co wiąże się z brakiem podstawowych środków (jedzenia, ciepłych ubrań, artykułów szkolnych). W trudnej sytuacji są także osoby starsze, które wymagają szczególnej opieki.

W pomoc na Wschodzie od blisko 4 lat aktywnie angażuje się Polska Akcja Humanitarna. Dostarcza niezbędną pomoc ludności cywilnej oraz lokalnej społeczności. Teraz do akcji włącza się wrocławska firma Futuro Finance.

W ramach współpracy z Polską Akcją Humanitarną podjęliśmy decyzję o zaangażowaniu się w działania niosące pomoc przede wszystkim dzieciom, które ucierpiały w skutek wojny. Naszym wsparciem objęliśmy jedno z przedszkoli, do którego regularnie uczęszcza blisko dwudziestu maluchów. Dodatkowo dbamy także o prawidłowe działanie świetlicy terapeutycznej dla dzieci i młodzieży – mówi Agata Brucko-Stępkowska, właścicielka Futuro Finance i Biznesowy Ambasador PAH.

Na zdjęciu u góry artykułu, widzimy dzieci z rodzin zmuszonych opuścić swoje domy z powodu działań wojennych (fot. PAHM. Woroszkow).

Pomoc dla potrzebujących

To nie pierwsza tego typu inicjatywa Futuro Finance. Firma sfinansowała niedawno zakup maszyny wiertniczej do budowy studni w Sudanie Południowym. Dzięki niej PAH sprawniej będzie budować studnie, co poprawi dostęp do wody pitnej.

Na co dzień rzadko myślimy o tym, tymczasem jej deficyt jest realnym problemem, z którym boryka się już coraz więcej ludzi. Zasoby bezpiecznej do picia wody kurczą się w zastraszającym tempie, dlatego bez wahania podjęłam decyzję, aby zaangażować się w pomoc dla Sudanu Południowego – mówi Biznesowa Ambasador PAH.

Jak podkreśla Agata Brucko-Stępkowska, projekty z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzone przez jej firmę mają za zadanie pokazać, że współpraca przedsiębiorców z organizacjami charytatywnymi jest możliwa i przynosi wymierne korzyści, zarówno jednej, jak i drugiej stronie. Ponadto przykład Futuro Finance udowadnia, że pomoc to nie jednorazowy gest, a długofalowe i konsekwentne działanie.

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również