Newsello.pl

Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu – poznaj szczegóły wydarzenia!

Wrocław to bardzo aktywne miasto, pełne interesujących inicjatyw i inspirujących osobistości! Jeżeli zastanawiasz się nad przeprowadzką do tego wspaniałego miasta, lub chcesz jeszcze raz się w nim zakochać, to nie możesz przegapić tego wydarzenia!
Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu – poznaj szczegóły wydarzenia! [fot. Publicon]
Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu – poznaj szczegóły wydarzenia! [fot. Publicon]

W weekend 16–17 czerwca 2018 r. na Pergoli i we Wrocławskim Centrum Kongresowym rusza dziewiąta edycja Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu. Obok oferty deweloperów zrzeszonych w Polskim Związku Firm Deweloperskich zaprezentują się lokalne firmy ze swoimi atrakcjami, dzięki którym wrocławianie mogą ciekawie spędzać czas. Nie zabraknie też przedstawicieli osiedli, którzy opowiedzą o własnych inicjatywach. Imprezie będzie przewodniczyć motyw 71. Dlaczego to tak ważna dla wrocławian liczba?

Dlaczego 71?

Choć telefony stacjonarne odeszły do lamusa, w pamięci wrocławian wciąż 71 oznaczać będzie ich miasto. To coś więcej niż numer kierunkowy. To symbol, który stał się swoistą subkulturą. Przez lata był wykorzystywany między innymi w graffiti czy hip hopie, a także w raczkujących jeszcze mediach społecznościowych – jako synonim Wrocławia.

Jeszcze lepiej poznać Wrocław

Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu to impreza skierowana do mieszkańców miasta pragnących na nowo odkryć jego charakter, porozmawiać z inspirującymi ludźmi, poznać ciekawe inicjatywy i wrocławskie atrakcje, które mogą być świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.

To również miejsce dla tych, których stolica Dolnego Śląska interesuje jako potencjalne miejsce zamieszkania. Znajdą oni tu mnóstwo inspiracji i powodów, dla których mogliby uczynić Wrocław swoją ojczyzną z wyboru, a do tego, czekać na nich będzie szeroka oferta mieszkaniowa z rynku pierwotnego.

Organizatorem wydarzenia jest wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich. To stowarzyszenie stojące na straży bezpieczeństwa konsumentów i dobrych praktyk w branży. Organizacja działa już od 15 lat, a jej wrocławski oddział – od 8 lat. Za cel stawia sobie współpracę z lokalnymi władzami w zakresie zagospodarowania przestrzennego oraz dbałość o to, by Wrocław był miastem zasobnym w miejsca pracy i ośrodki kultury.

Piknik dla wszystkich wrocławian

Tegoroczna, dziewiąta edycja Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu zostanie przygotowana w piknikowym stylu. Uczestnicy zrelaksują się w strefie chillout, gdzie napiją się cydru i skosztują lodów. Najmłodszymi zajmą się animatorki, które zorganizują zabawy na świeżym powietrzu.

We Wrocławskim Centrum Kongresowym obecni będą deweloperzy, którzy przedstawią swoją ofertę mieszkaniową w obrębie wszystkich dzielnic Wrocławia oraz budowane przez nich osiedlowe centra handlowe. Uczestnicy będą mogli spotkać także przedstawicieli osiedli, którzy zaprezentują swoje najciekawsze inicjatywy i opowiedzą o perspektywach rozwoju. Nie zabraknie również lokalnych producentów i przedsiębiorców, którzy zrelacjonują swoje flagowe projekty i wytłumaczą, dlaczego to właśnie Wrocław stał się ich ojczyzną z wyboru. Przedstawią też atrakcje i usługi, które ułatwiają życie i stanowią doskonałą alternatywę dla spędzania wolnego czasu.

Podczas wydarzenia prowadzone będą bezpłatne warsztaty, m.in. poranna joga, nordic walking i dekoracje do domu do it yourself oraz debaty o potrzebach wrocławian z reprezentantami osiedli. Deweloperzy przygotują także własne atrakcje, m.in. loterie czy promocyjne oferty mieszkaniowe.

Gdzie i kiedy?

Żyj i Mieszkaj we Wrocławiu odbędzie się na Pergoli i we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy ul. Wystawowej 1 w godzinach 10.00-17.00 (sobota, 16 czerwca) i 10.00-16.00 (niedziela, 17 czerwca). Szczegółowe informacje o programie publikowane będą na stronie www.zyjimieszkaj.pl. Wstęp oraz udział w spotkaniach i warsztatach jest bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również