Newsello.pl

CreativeMorningsWRO i majowe spotkanie z zaangażowaniem i grafiką użytkową

Kolejna edycja tych niezwykłych spotkań niesie ze sobą przesłanie dotyczące oddania naszym ideą, a o tym, że nie należy ignorować siły środowiskowej integracji i wielu innych rzeczach, opowie Marian Misiak.
CreativeMorningsWRO i majowe spotkanie z zaangażowaniem i grafiką użytkową [fot. materiały prasowe: Wojciech Nekanda-Trepka]
CreativeMorningsWRO i majowe spotkanie z zaangażowaniem i grafiką użytkową [fot. materiały prasowe: Wojciech Nekanda-Trepka]

Lokalne zaangażowanie, zapał w odkrywaniu własnego miasta oraz chęć popularyzowania grafiki użytkowej wśród szerokiego grona odbiorców – takie cechy można odnaleźć w działalności Mariana Misiaka, który o mieście i kulturze opowiada za pomocą liter. Projektant jest znany m.in. jako współautor nowego symbolu Muzeum Narodowego we Wrocławiu, który połączył cztery oddziały placówki i stał się elementem kampanii „Do czterech razy sztuka”, promującej otwarcie Pawilonu Czterech Kopuł w 2016 roku.

Projektant, typograf i publicysta spotka się z uczestnikami CreativeMorningsWRO w piątek 18 maja o godz. 8:30 w nowej klubokawiarni Recepcja przy ul. Ruskiej 46A.

Edycja majowa

Podczas spotkania CreativeMornings Marian Misiak zinterpretuje majowy temat globalnej inicjatywy – Commitment (poświęcenie, zobowiązanie). Grafik opowie o tym, dlaczego warto angażować się w integrację lokalnego środowiska projektowego. Dzięki staraniom jego i innych członków Fundacji 102 po 50 latach przerwy udało się reaktywować Wystawę Wrocławskiej Grafiki Użytkowej, która w jednym miejscu gromadziła zarówno początkujących twórców jak i doświadczonych projektantów. Po raz pierwszy została zorganizowana w 1966 roku i choć miała odbywać się cyklicznie co dwa lata, na jej kolejną edycję trzeba było czekać aż do XXI wieku.

Inicjatywę kontynuują w tym roku Aleksandra Cembrowicz i Ida Franczak, studentki działające z ramienia Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej we Wrocławiu. Najbliższa wystawa rozpocznie się 19 maja w Noc Muzeów. Celem wydarzenia jest uświadamianie mieszkańców na temat roli grafiki użytkowej w życiu codziennym, a dla projektantów - stworzenie miejsca do dyskusji, wymiany spostrzeżeń i wzajemnej edukacji.

Wernisaż będzie oficjalnym otwarciem nowej klubokawiarni Recepcja, która dzień wcześniej podejmie uczestników spotkania CreativeMorningsWRO. Kolejna lokalizacja Strefy Kultury Wrocław będzie przestrzenią swobodnych spotkań, działań twórczych i relaksu, a także punktem informacji o działaniach społeczności skupionej wokół podwórka Ruska 46A. W ciągu dnia jest ono domem dla wielu artystów, galerii i instytucji, wieczorem przyciąga blaskiem zabytkowych neonów.

Marian Misiak

Praktyk i entuzjasta projektowania graficznego, w wolnych chwilach aktywista Fundacji 102. Jest współautorem książek „Zwiedzajcie piastowski Wrocław” o pionierze wrocławskiej grafiki użytkowej Tadeuszu Ciałowiczu i „Paneuropa, Kometa, Hel” o historii rodzimej typografii. Ma na koncie projekty identyfikacji wizualnych dla instytucji kultury, jeden szyld i logo Warszawskiego Transportu Publicznego (jako współautor).

W ostatnim czasie zajmuje się przede wszystkim projektowaniem krojów pism pod szyldem Threedotstype, ale w kwestii lokalnej aktywności nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

Szczegóły wydarzenia

Agenda na 18 maja 2018 r. (piątek):

  • 08:30-9:00 – rejestracja i śniadanie
  • 09:00-9:10 – rozpoczęcie, powitanie
  • 09:10-09:30 – wystąpienie Mariana Misiaka: "Od Falanstera do Mody Polskiej czyli krótka historia środowiskowej integracji. Czy z tego się wyrasta?"
  • 09:30-10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)

Jak wziąć udział?

  • Miejsce: Recepcja – klubokawiarnia i punkt informacyjny, ul. Ruska 46A, Wrocław.
  • Zapisy internetowe ruszają w poniedziałek 14 maja o godz. 11.00 na stronie internetowej wydarzenia.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Więcej informacji, oraz zapisy na wydarzenie, do znalezienia na oficjalnej stronie internetowej inicjatywy CreativeMornings.

Serdecznie zapraszamy!

fot. materiały prasowe: Florine Glück

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również