Newsello.pl

Futuro Finance pomoże odbudować szkołę na Zanzibarze!

Już po raz kolejny, wrocławska firma angażuje się w projekt pomocy dla potrzebujących! Zapraszamy, by dowiedzieć się więcej o najnowszej akcji oraz wcześniejszych inicjatywach!
Futuro Finance pomoże odbudować szkołę na Zanzibarze! [fot. materiały prasowe]
Futuro Finance pomoże odbudować szkołę na Zanzibarze! [fot. materiały prasowe]

Zaczęło się od zakupu wiertnicy do budowy studni w Sudanie, później była pomoc dla poszkodowanych cywilów w konflikcie zbrojnym na Ukrainie, a teraz budowa szkoły dla 260 uczniów na Zanzibarze. Dla Futuro Finance nie ma rzeczy niemożliwych! Wrocławska firma pokazuje, że pomoc nie zna żadnych granic.

Pomoc dla zanzibarskiej wioski Mikungunini w odbudowie szkoły to kolejna inicjatywa pracowników Futuro Finance. Pomysł zrodził się podczas jednej z wycieczek, która była formą gratyfikacji dla najbardziej zaangażowanych pracowników.

W czasie wyjazdu na Zanzibar zorganizowałam wycieczkę do jednej z wiosek. Chciałam pokazać swoim pracownikom, że życie codzienne jej mieszkańców jest skrajnie odmienne od tego, co można zobaczyć w folderach reklamowych. Ci ludzie często zmagają się ze skrajnym ubóstwem bez cienia szansy na lepsze życie – mówi Agata Brucko-Stępkowska, prezes i założycielka Futuro Finance.

Po powrocie pracownicy firmy zdecydowali, że chcą się zaangażować w odbudowę jedynej szkoły, znajdującej się na terenie wioski. Firma podpisała już umowę na budowę placówki z przedstawicielami lokalnej społeczności i planuje pierwsze prace. Całość inwestycji wyniesie 15 tys. dol.

W projekt zaangażowana jest także Fundacja Czynów Szlachetnych. Współpracujmy z mieszkańcami Mikungunini, którzy monitorują przebieg prac. Zachęcamy ich do aktywnego działania w tym obszarze, ponieważ chcemy, aby mieli realny wpływ na odbudowę szkoły – zwraca uwagę Karol Ostrowski, Kierownik Działu Marketingu Futuro Finance i koordynator Fundacji Czynów Szlachetnych.

Wrocławska firma oprócz przekazania pieniędzy na remont i wyposażenie szkoły, opłaci także kursy językowe z angielskiego dla najmłodszych oraz zajmie się stworzeniem punktu medycznego.

Wrocławska firma stale współpracuje z Polską Akcją Humanitarną w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. W ubiegłym roku ta organizacja po raz pierwszy – w ramach swojej 25-letniej działalności, przyznała tytuł Biznesowego Ambasadora PAH. Została nim Agata Brucko-Stępkowska, która promuje ideę PAH-workingu i angażuje w pomoc inne firmy.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również