Newsello.pl

Jerzy Stuhr zmarł w wieku 77 lat

Jerzy Stuhr, znany polski aktor, zmarł w wieku 77 lat. Informację tę przekazał jego syn, Maciej Stuhr, w rozmowie z Onetem. Jerzy Stuhr pozostawił po sobie niezatarte ślady w polskiej kinematografii, wcielając się w niezapomniane role w filmach.
Jerzy Stuhr Fot: Karolina Stokłosa/newsello.pl
Jerzy Stuhr Fot: Karolina Stokłosa/newsello.pl

Problemy zdrowotne Jerzego Stuhra

Jerzy Stuhr w ostatnich latach zmagał się z licznymi problemami zdrowotnymi. W lutym 2016 roku przeszedł zawał serca, a w lipcu 2020 roku doznał udaru mózgu. W 2011 roku stwierdzono u niego nowotwór krtani, z którym zdołał wygrać.

Życie i dorobek artystyczny Jerzego Stuhra

Jerzy Stuhr przyszedł na świat 18 kwietnia 1947 roku w Krakowie, z którym jego rodzina była od dawna związana. Po ukończeniu studiów polonistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim, podjął naukę na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Karierę aktorską rozpoczął w Starym Teatrze w Krakowie, a w latach 80. grał także na scenach włoskich teatrów.

Przez wiele dekad zagrał w licznych kultowych filmach. Najbardziej znane role to te z filmów “Seksmisja”, “Kingsajz”, “Kiler” i “Kiler-ów 2-óch”. Jego głos można było usłyszeć również w dubbingu, gdzie podkładał głos Osłu w “Shreku”. Jako reżyser stworzył takie filmy jak “Spis cudzołożnic”, “Pogoda na jutro”, “Korowód” i “Obywatel”.

Fot: Karolina Stokłosa

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Awaria Fot; Pexels

Globalna awaria Windows. Chaos w lotnictwie i bankowości

Newsy
piątek, 19 lipca 2024, 12:46
W piątkowy poranek 19 lipca 2024 roku użytkownicy systemów operacyjnych Windows na całym świecie zetknęli się z poważnymi zakłóceniami, które wpłynęły na funkcjonowanie kluczowych sektorów gospodarki.

Zobacz również