Newsello.pl

Kieruj bez procentów – kampania społeczna na rzecz bezpiecznych dróg

Alkohol i kierownica to bardzo złe połączenie. Łatwo jest się ugiąć namowom roześmianych znajomych, więc kampanie takie ta, która przypomina nam, że na jednym "gazie" zajedziemy dalej, są szczególnie potrzebne!
Kieruj bez procentów – kampania społęczna na rzecz bezpiecznych dróg [fot. Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień]
Kieruj bez procentów – kampania społęczna na rzecz bezpiecznych dróg [fot. Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień]

Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień po raz kolejny realizuje kampanię informacyjno-edukacyjną skierowaną do pomorskich kierowców. Tym razem, oprócz intensywnej promocji w mediach społecznościowych, obecni będziemy również w świecie offline. A dokładnie w miejscach, o których warto przypomnieć kierowcom, zwłaszcza przed wieczorem pełnym rozrywek – np. na przystankach komunikacji miejskiej.

Niebezpieczeństwo, któremu ciężko jest się przeciwstawić

Wypij jedno… jedno piwo, to nie piwo… mały szot jeszcze nikogo nie zabił…

Brzmi znajomo?

Każdorazowe wyjście, pod hasłem „Nie piję”, to litania namów i argumentów otoczenia. Wiek nie ma znaczenia – młodsi czy starsi, wypadamy „lepiej”, kiedy pijemy tak jak całe towarzystwo. Pokusie więc łatwo ulec, nawet jeśli zdecydowaliśmy się na rolę kierowcy i sięgamy po tego „jednego, niewinnego”. Skutki bywają tragiczne. Na szczęście rosnące z roku na rok zainteresowanie kampanią społeczną „Kieruj bez procentów” pokazuje, że nasza mentalność i sposób picia się zmieniają. Na plus.

Zachowaj rozsądek, zachowaj życie

Dobrze znamy wyzwania z jakimi się wszyscy spotykamy, ponieważ od lat skupiamy się na tym, by profilaktyka zastąpiła ewentualne późniejsze konsekwencje. Chcemy zwrócić uwagę na to, że coraz więcej osób odmawia przysłowiowego „głębszego”, a zdrowy tryb życia  często wypiera „imprezowanie na umór”. Stąd zamysł naszej kampanii i wyjście z jej przekazem do świata offline. O nim, w tej zdrowszej i spokojniejszej wersji, też chcemy przypomnieć - mówi Radosław Nowak, kierownik działu profilaktyki z GCPU.

Kampania społeczna Miasta Gdańska „Kieruj bez procentów” pod Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, zdobyła szereg nagród i wyróżnień, w tym m.in. Złotą Tarczę Bezpieczeństwa w konkursie „Orlen. Bezpieczne Drogi 2007”, tytuł Lidera Programu „Razem Bezpieczniej” w 2013 r., a rok później wyróżnienie Wojewody Pomorskiego w konkursie „Na Drodze Do Bezpieczeństwa”. Głównym celem kampanii jest promowanie trzeźwości wśród kierowców, zasad właściwego postępowania w zdarzeniach drogowych oraz udzielania pierwszej pomocy.

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy! [fot. materiały prasowe / Polonus]

Nowa trasa Polonus – wygodny dojazd z Warszawy do Szczawnicy!

Newsy
czwartek, 30 sierpnia 2018, 09:37
Urlop to jedno, ale komfortowy dojazd i odjazd z miejsca wypoczynku może mieć znaczy wpływ na nasze wrażenia z wycieczki. Poznaj miejscowość i połączenie, dzięki którym wrześniowy odpoczynek umożliwi Ci pełne naładowanie baterii!

Zobacz również