Newsello.pl

Solidarność zawodów wobec polityki „Zielonego Ładu”: Myśliwi dołączają do protestów [FOTO]

20 lutego 2024 roku, rolnicy ponownie wyjechali na drogi, by przeciwstawić się niekontrolowanemu importowi z Ukrainy oraz ograniczeniu produkcji roślinnej i zwierzęcej. Tym razem dołączyli do nich myśliwi.
Rolnicy_Myśliwi Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl
Rolnicy_Myśliwi Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl

Zobacz zdjęcia z wydarzenia>>

Coraz więcej grup zawodowych z różnych sektorów gospodarki dołącza do protestów rolniczych, wyrażając swoje niezadowolenie wobec polityki rządu. Po pszczelarzach, którzy już wcześniej wyrazili swoje obawy, teraz również myśliwi dołączają do strajku. Działacze środowiska łowieckiego zamierzają wspierać rolników, przekazując jednoznaczny komunikat przeciwko tzw. „Zielonemu Ładu”.

W środowisku łowieckim narasta niezadowolenie z polityki rządu, szczególnie w kontekście narzucanych zmian ideologicznych dotyczących gospodarki łowieckiej.

Ograniczenia w polowaniach – główny punkt sporu

Głównym zarzutem myśliwych są zapowiadane przez Ministerstwo Klimatu i Środowisk ograniczenia dotyczące polowań. Środowisko łowieckie uważa, że te zmiany nie są poparte rzetelną argumentacją ani konsultacjami społecznymi. Dodatkowo, myśliwi są zaniepokojeni faktem, że te decyzje wykraczają poza kompetencje samego resortu.

Krytyka postulatów prozwierzęcych

Autorzy stanowiska środowiska łowieckiego wyrażają również krytykę wobec postulatów organizacji prozwierzęcych, uznając je za niepoparte rzetelną argumentacją. Zdaniem myśliwych, decyzje podejmowane przez władze nie uwzględniają specyfiki gospodarki łowieckiej, a ponadto, nie są poparte odpowiednimi konsultacjami społecznymi.

Postulaty myśliwych i ich uzasadnienie

Myśliwi przedstawiają szereg postulatów mających na celu poprawę warunków prowadzenia łowiectwa w Polsce. Ich argumenty koncentrują się między innymi na konieczności zniesienia ograniczeń w polowaniach, umożliwieniu szkolenia psów z wykorzystaniem dzikich zwierząt, czy też przeniesieniu nadzoru nad łowiectwem pod Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wspieranie lokalnych inicjatyw rolników

Organizatorzy protestów myśliwskich wyrażają intencję wspierania lokalnych inicjatyw rolników w całym kraju. Ich celem jest przywrócenie optymalnych warunków dla zrównoważonego rolnictwa w Polsce, co obejmuje także gospodarkę łowiecką.

Wszystkie postulaty i argumenty myśliwych podkreślają istotność zaangażowania społecznego w kształtowanie polityki dotyczącej gospodarki łowieckiej i rolnictwa. Przyszłość tych sektorów ma kluczowe znaczenie dla zrównoważonego rozwoju kraju, bezpieczeństwa żywnościowego, ochrony środowiska i zachowania tradycji. Solidarność różnych grup zawodowych staje się ważnym narzędziem w walce o lepsze warunki dla rolników i myśliwych.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Galerie zdjęć

Warto przeczytać

WKS Kolejkowo Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl

Podwójna skala sukcesu: Śląsk Wrocław w miniaturze [FOTO]

Newsy
środa, 24 kwietnia 2024, 14:42
Czy przygotowani jesteście na wyjątkową podróż, która przeniesie zawodników Śląska Wrocław do innego wymiaru, gdzie wielkość nie zależy tylko od osiągnięć na boisku, ale również... od skali?

Zobacz również