Newsello.pl

Atak terrorystyczny w Moskwie: Tragedia w Crocus City Hall [WIDEO]

22 marca 2024 roku, centrum koncertowe Crocus City Hall w Krasnogorsku stało się areną straszliwego zamachu terrorystycznego.
Terror_Ilustracja Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl
Terror_Ilustracja Fot: Krzysztof Zatycki/newsello.pl

Agencja TASS donosi, że nieznani sprawcy zaatakowali podczas koncertu popularnej grupy Piknik, wywołując strzelaninę, w której życie straciło 40 osób, a ponad 100 zostało rannych. Napastnicy, operując karabinami maszynowymi AKM i używając koktajli Mołotowa, wprowadzili chaos i śmierć.

Zamach w teatrze:

Ewakuacja z miejsca tragedii oraz reakcja społeczna na to wydarzenie są ogromne. Rosyjska Meduza donosi o możliwych materiałach wybuchowych na parkingu, zwiększając obawy o potencjalne dalsze zagrożenie. Pożar, który szybko się rozprzestrzenił w budynku, dodatkowo utrudnił akcję ratunkową. Zawalenie się części dachu dodatkowo pogorszyło sytuację. Wsparcie ze strony lotnictwa oraz wielu ekip ratunkowych jest niezbędne w obliczu tych dramatycznych wydarzeń.

Reakcja międzynarodowa:

Reperkusje tragedii obejmują również środowisko międzynarodowe. Wiele krajów, w tym USA, Egipt i Niemcy, wyraziły swoje kondolencje oraz potępienie dla aktów terroru. Lokalna tragedia w Moskwie dotknęła serca ludzi na całym świecie, zmuszając społeczność międzynarodową do solidarności w obliczu tego tragicznego wydarzenia.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki/fotografia ilustracyjna
Video: The Times and The Sunday Times/youtube

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również