Newsello.pl

Lewica na straży cyberbezpieczeństwa. Konferencja we Wrocławiu [FOTO]

29 maja 2024 roku we Wrocławiu odbyła się ważna konferencja prasowa Lewicy, która stanowiła istotny element kampanii do Europarlamentu.
Lewica Fot: Krzysztof Zatycki/Newsello.pl
Lewica Fot: Krzysztof Zatycki/Newsello.pl

Zobacz zdjęcia z wydarzenia>>

W wydarzeniu wzięli udział Wicepremier i Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski oraz Wiceminister Krzysztof Śmiszek. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo, ze szczególnym uwzględnieniem cyberbezpieczeństwa w Europie, a także omówienie programu europejskiego Lewicy.

Bezpieczeństwo w centrum uwagi

Podczas konferencji Wicepremier Krzysztof Gawkowski podkreślił, że bezpieczeństwo, zarówno fizyczne, jak i cyfrowe, jest jednym z priorytetów Lewicy.

"W dobie rosnących zagrożeń cybernetycznych, musimy skupić się na ochronie naszych systemów informatycznych, infrastruktury krytycznej oraz danych osobowych obywateli" - powiedział Gawkowski.

Zaznaczył również, że konieczne jest zacieśnienie współpracy pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, aby skutecznie przeciwdziałać cyberatakom.

Cyberbezpieczeństwo - priorytet na najbliższe lata

Wiceminister Krzysztof Śmiszek zwrócił uwagę na konkretne rozwiązania, które Lewica zamierza wdrożyć w celu poprawy cyberbezpieczeństwa w Europie. Wśród propozycji znalazły się zwiększenie finansowania na rozwój technologii ochrony cyfrowej, utworzenie europejskiej agencji ds. cyberbezpieczeństwa oraz wprowadzenie surowszych regulacji dotyczących ochrony danych osobowych.

Program Europejski Lewicy

Oprócz kwestii bezpieczeństwa, konferencja była również okazją do przedstawienia szerszego programu europejskiego Lewicy. Gawkowski i Śmiszek omówili główne założenia, które obejmują:

  • Wzmocnienie integracji europejskiej w obszarze polityki społecznej i gospodarczej.
  • Promowanie zrównoważonego rozwoju i zielonej transformacji energetycznej.
  • Wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz inicjatyw start-upowych.
  • Dążenie do zwiększenia transparentności i demokratyzacji procesów decyzyjnych w UE.

Podsumowanie

Konferencja prasowa we Wrocławiu była ważnym wydarzeniem w kampanii Lewicy do Europarlamentu, podkreślającym zaangażowanie partii w kluczowe kwestie bezpieczeństwa i integracji europejskiej. Wicepremier Krzysztof Gawkowski i Wiceminister Krzysztof Śmiszek wyrazili przekonanie, że ich propozycje przyczynią się do budowy silniejszej i bezpieczniejszej Europy. Lewica zobowiązała się do dalszego działania na rzecz ochrony obywateli i wspierania innowacji w zakresie technologii cyfrowych.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki 

 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również