Newsello.pl

Wielkie święto Marynarza Rzecznego 2024 we Wrocławiu

29 i 30 czerwca 2024 roku Wrocław stanie się centralnym miejscem obchodów upamiętniających Marynarza Rzecznego.
Odra Fot: Krzysztof Zatycki
Odra Fot: Krzysztof Zatycki

Bulwary nad Odrą przygotowują się na bogaty program wydarzeń, który nie tylko upamiętnia tę ważną tradycję, ale również oferuje niezapomnianą rozrywkę dla mieszkańców i turystów.

Duma floty śródlądowej

Codzienna praca załóg floty śródlądowej jest kluczowa dla utrzymania żeglowności szlaków wodnych. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie nie tylko dba o ich znakowanie i bezpieczeństwo, lecz także rozwija nowoczesną flotę, wzbogacając ją o specjalistyczne jednostki jak łodzie inspekcyjne i lodołamacze, wspierające żeglugę na Odrze, najważniejszej drodze wodnej Polski.

Historia i dziedzictwo

Dzień Marynarza Rzecznego upamiętnia ważne wydarzenia związane z obroną i historią Polski, jak pierwsza wiktorii nad Jasiołdą w 1919 roku oraz udział w kampanii 1920 roku, które stanowią fundamenty współczesnej marynarki śródlądowej, kontynuowanej przez marynarzy i pracowników Wód Polskich.

Sobota: kultura i rzemiosło

29 czerwca 2024 roku o godzinie 12 na bulwarze Dunikowskiego rozpocznie się festiwal kultury i rzemiosła związanego z Odrą. Stoiska artystów, twórców pamiątek, koncerty muzyczne oraz pokazy ratownictwa wodnego zapewnią nieustający rozmach i radość dla wszystkich odwiedzających.

Niedziela: uroczystości i parada

30 czerwca 2024 rozpocznie się od uroczystego złożenia kwiatów i mszy św. na Ostrowie Tumskim, a następnie przemarszu na plac Nowy Targ, gdzie Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla zaprezentuje pokaz musztry paradnej. Kulminacyjnym punktem dnia będzie barwna parada statków o godzinie 14:40, najlepiej widoczna z bulwaru Marii i Lecha Kaczyńskich.

ip
Fot: Krzysztof Zatycki 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Awaria Fot; Pexels

Globalna awaria Windows. Chaos w lotnictwie i bankowości

Newsy
piątek, 19 lipca 2024, 12:46
W piątkowy poranek 19 lipca 2024 roku użytkownicy systemów operacyjnych Windows na całym świecie zetknęli się z poważnymi zakłóceniami, które wpłynęły na funkcjonowanie kluczowych sektorów gospodarki.

Zobacz również