Newsello.pl

Zmiana oblicza placówek detalicznych Deutsche Bank

Na przestrzeni ostatnich 10 lat diametralnie zmienił się charakter i funkcjonalność placówek bankowych. W ślad za rewolucją, której dokonała bankowość elektroniczna, zmieniły się też potrzeby w zakresie aranżacji wnętrz oddziałów.
Zmiana oblicza placówek detalicznych Deutsche Bank
Zmiana oblicza placówek detalicznych Deutsche Bank

Miejsce okienek do wypłat zajęły wygodne przestrzenie do rozmów i spotkań. Zamiast ciągnących się kolejek mamy aromatyczną kawę. Jak pokazuje metamorfoza, którą dziś przechodzi Deutsche Bank, technologia i komfort stanowią duet wygrywający walkę o najbardziej wymagającego klienta.

Mowa o nowym, referencyjnym oddziale Deutsche Bank, który otwarto niedawno w Poznaniu przy placu Andersa 7. Stworzenie tej przestrzeni powierzono firmie Tétris, która specjalizuje się w kompleksowej aranżacji placówek retailowych. To nie przypadek. Ponad dekadę temu Tétris (wówczas pod marką Neo Świat) zbudował dla Deutsche Bank sieć kilkuset punktów detalicznych w całym kraju. Teraz przyszedł czas na zmianę designu.



Multimedia i kanapy 

- Staramy się dostosować do rozwoju rynku i klienta. Dziś oddziały w segmencie premium to miejsca doradcze, w których prowadzi się prezentacje, prelekcje i dyskusje. U progu wita klientów multimedialny portal, gdzie przy pomocy kilku kliknięć można załatwić większość spraw. Stawiamy na komfort, pewność i elastyczność. A żeby je zapewnić, potrzebujemy wnętrz o zupełnie innym charakterze – mówi Agnieszka Karwacka, Dyrektor Corporate Real Estate & Services w Deutsche Bank Polska SA.

Nowy design stawia na nowoczesność i elegancję. Jest zarazem spójny ze światowymi wytycznymi banku. Dominują spokojne, stonowane szarości i ciepłe brązy. Mamy tu odkryte sufity z widocznymi instalacjami, ozdobionymi kolistymi panelami akustycznymi. Liczne przeszklenia i stanowiska multimedialne nadają wnętrzu lekkości. Całości dopełniają komfortowe meble. Oprócz stanowisk do rozmów indywidualnych, powstała świetnie wyposażona sala konferencyjną, a także specjalna strefa private banking, zaplanowana wedle regionalnych potrzeb klientów.

Specyfika remontu placówek bankowych

W projektach retailowych dla banków należy szczególnie brać pod uwagę specyficzne uwarunkowania w zakresie bezpieczeństwa. - Tworzymy tu na przykład więcej pomieszczeń z kontrolą dostępu, podziałem na strefę klienta i pracownika. Dbamy też o to, aby była to przestrzeń jak najbardziej niezależna od innych najemców. Zarówno pod względem zasilania, jak i np. zaplecza sanitarnego – podkreśla Beata Andryk, która zarządzała ze strony Tétris realizacją w Poznaniu. Podczas remontu swoich placówek Deutsche Bank wystrzega się dywersyfikacji dostawców usług i materiałów. - Z punktu widzenia operacyjnego kluczowa była dla nas szybka i sprawna przeprowadzka oddziału z poprzedniej lokalizacji przy ul. Świętego Marcina. W takich sytuacjach najważniejszy jest partner „fit-out”, który sprawnie przeprowadzi nas przez niuanse i ryzyka budowy, a do tego nie obce są mu wymogi bezpieczeństwa placówek finansowych - dodaje Agnieszka Karwacka z DB.

Kiedy odpowiedzialność jest scedowana na jednego partnera, który panuje nad całym procesem budowy nowego wnętrza, łatwiej jest trzymać projekt w ryzach. Taka strategia szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku problemów, które mogą pojawić się w trakcie urządzania nowej przestrzeni. Jeden menedżer projektu, świadomy wszystkich aspektów budowy, potrafi skuteczniej argumentować i szybko reagować. - Podczas budowy placówki w Poznaniu wystąpiły na przykład rozbieżności w interpretacji przepisów pożarowych pomiędzy stroną budynku oraz urzędnikami. Dzięki profesjonalnej i wyczerpującej reakcji ekipy Tétris wszystkie wątpliwości zostały natychmiast wyjaśnione, a nowe wnętrze oddano do użytku w zaplanowanym terminie – podsumowuje Agnieszka Karwacka z DB. 

Tagi

Komentarze

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treścia zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Warto przeczytać

Zobacz również