Mieszkańcy w internetowym głosowaniu zadecydują, które projekty zdobędą granty. Każdego dnia na stronie akcji można oddawać głosy na dwie wybrane inicjatywy, m.in. festiwale, warsztaty, miejsca spotkań czy innowacje dla miast i ludzi.
Rywalizacja jest zacięta: w głosowaniu na stronie internetowej biorą udział 44 projekty z czternastu województw, zakwalifikowane do tego etapu przez kapitułę programu. Miała ona niełatwe zadanie, bowiem zgłoszono aż 300 pomysłów! Na realizację inicjatyw wybranych przez mieszkańców Leszek przekaże dziesięć mikrograntów o wartości 50 000 zł oraz pięć grantów o wartości 100 000 zł.
Jak można wesprzeć swoich faworytów i pomóc zmieniać miejską przestrzeń? Internatuci mogą codziennie wracać na stronę Lechstarter i oddawać dwa głosy – jeden na projekt ubiegający się o mikrogrant i jeden na projekt rywalizujący o grant. Decyzja jest w rękach mieszkańców, dlatego warto zmobilizować jak największą grupę znajomych czy sąsiadów i realnie przyczynić się do zmian w swoim regionie.
- Pomysły, które walczą o granty, są bardzo kreatywne i innowacyjne. Dzięki nim powstać mogą zupełnie nowe, niebanalne miejsca spotkań, a stare i zapomniane obiekty mają szansę na drugie życie jako miejsca integracji mieszkańców. Są pomysły na przeróżne sąsiedzkie warsztaty i koncerty, widać też nowatorskie podejście do szerzenia sztuki i kultury. Do tego można głosować na nowe technologie, przydatne zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Właśnie takie inicjatywy – ciekawe i otwarte na mieszkańców – pojawią się w polskich miastach dzięki LECHSTARTEROWI – komentuje Karolina Hasińska, przedstawicielka Lecha Premium
Wszystkie pomysły wciąż mają duże szanse na wsparcie od Leszka! Głosowanie trwa do 8 maja.
Nie czekaj! Głosuj codziennie na projekty, które pozytywnie zmienią twoją okolicę!
Lądek-Zdrój po powodzi: odbudowa i trudna droga do normalności [FOTO]
Lądek-Zdrój, malownicze miasteczko uzdrowiskowe na Dolnym Śląsku, zostało poważnie dotknięte przez niedawną powódź, która przyniosła ogromne zniszczenia.